Akademik Kitaplar

Toprak, Bitki ve Çölleşme Atlası İbrahim Atalay Pdf indir

Toprak, Bitki ve Çölleşme Atlası İbrahim Atalay İnkılap Kitabevi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Toprak, Bitki ve Çölleşme Atlası İbrahim Atalay İnkılap Kitabevi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İnkılap Kitabevi aracılığıyla çıkarılan Toprak, Bitki ve Çölleşme Atlası İbrahim Atalay İnkılap Kitabevi Kitabı 128 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Toprak, Bitki ve Çölleşme Atlası İbrahim Atalay İnkılap Kitabevi kitabı 21.00×29.00 cm‘dir. 2014 nolu ISBN numarasına sahip Toprak, Bitki ve Çölleşme Atlası İbrahim Atalay İnkılap Kitabevi kitabının yazarı İbrahim AtalayToprak, Bitki ve Çölleşme Atlası İbrahim Atalay İnkılap Kitabevi PDF indirebilirsiniz. 

Toprak, Bitki ve Çölleşme Atlası İbrahim Atalay İnkılap Kitabevi Kitabı Pdf indir

Toprak, Bitki ve Çölleşme Atlasında:
Toprakların nasıl oluştuğu açıklanmakta, başlıca fiziksel ve kimyasal özellikleri ile ilgili bilgi verilmektedir.

Klasik ve yeni toprak sınıflandırma sistemlerine göre başlıca toprak tipleri söylenmektedir.

Türkiyedeki toprak tipleri ve özellikleri fotoğraflarla aydınlatılmaktadır.

Toprak tuzlaşması ve erozyonunun ortaya koyduğı sorunlar belirtilmeye çalışılmaktadır.

Bitkilerin yetişmesini sağlayan etkenler ele alınarak açıklanmaktadır. Fotosentezin önemi ve bunun üzerinde etkili olan etkenler vurgulanmaktadır.

Bitkilerin dağılışını etkileyen etkenler ayrı ayrı ele alınarak incelenmektedir. Türkiye ve Dünyadaki bitki toplulukları, ekolojik ve fizyolojik ayrıntı kısmına göre sınıflandırılmaktadır.

Bitkinin doğadaki önemi, enerji ve madde dolaşımı yönünden oynadığı roller vurgulanmaktadır.

İnsanın bitki örtüsü üzerindeki etkileri açıklanmaktadır.

Bitkilerle doğal ortam içindeki ilişkiler gerek Türkiyenin gerekse Dünyanın farklı bölgelerinden çekilen fotoğraflarla açıklanmaya çalışılmaktadır.

Türkiyenin toprak ve bitki örtüsüne, çok sayıda fotoğraf konularak ayrı bir önem verilmiş, farklı bölgelerde insanın yol açtığu bitki rekabetleri konusu işlenmiştir.

Türkiyedeki relik ve endemik bitkilerin yayılışı ve iklim değişmeleriyle olan ilişkileri üzerinde durulmuştur.

Türkiyenin en mühim güncel poblemleri içinde olan arazi bozulması-çölleşme konuları ana hatlarıyla verilmiş, konunun önemi bazı özgün fotoğraflarla açıklanmaya çalışılmıştır.

208 fotoğraf, 8 harita ve 44 özgün orijinal şekille toprak, bitki ve çölleşme konuları aydınlatılmaya çalışılmıştır.

Etiketler: Toprak, Bitki ve Çölleşme Atlası İbrahim Atalay İnkılap Kitabevi Pdf oku , Toprak, Bitki ve Çölleşme Atlası İbrahim Atalay İnkılap Kitabevi Pdf kitap indir, Toprak, Bitki ve Çölleşme Atlası İbrahim Atalay İnkılap Kitabevi pdf oku ücretsiz, Toprak, Bitki ve Çölleşme Atlası İbrahim Atalay İnkılap Kitabevi kitap indir ücretsiz, Toprak, Bitki ve Çölleşme Atlası İbrahim Atalay İnkılap Kitabevi pdf indir yandex, Toprak, Bitki ve Çölleşme Atlası İbrahim Atalay İnkılap Kitabevi pdf oku özet, Toprak, Bitki ve Çölleşme Atlası İbrahim Atalay İnkılap Kitabevi kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button