Akademik Kitaplar

Toplumsal İletişim Dili Olarak Kimlikler Serhat Ulağlı Motto Yayınları Pdf indir

Toplumsal İletişim Dili Olarak Kimlikler Serhat Ulağlı Motto Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Toplumsal İletişim Dili Olarak Kimlikler Serhat Ulağlı Motto Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Motto Yayınları aracılığıyla çıkarılan Toplumsal İletişim Dili Olarak Kimlikler Serhat Ulağlı Motto Yayınları Kitabı 240 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Toplumsal İletişim Dili Olarak Kimlikler Serhat Ulağlı Motto Yayınları kitabı 13.50×19.50 cm‘dir. Ocak 2020 nolu ISBN numarasına sahip Toplumsal İletişim Dili Olarak Kimlikler Serhat Ulağlı Motto Yayınları kitabının yazarı Serhat UlağlıToplumsal İletişim Dili Olarak Kimlikler Serhat Ulağlı Motto Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Toplumsal İletişim Dili Olarak Kimlikler Serhat Ulağlı Motto Yayınları Kitabı Pdf indir

“Doğumundan ölümüne kadar birey, üç farklı dünyanın ikazmları ile yaşamını şekillendirirken, her ikazm için ayrı bir yapıya, ayrı bir bireye ve ayrı bir kimliğe bürünür. Bir yanda doğumundan bu yana kendine eşlik eden yaratısal etkiler (genetik yatkınlık), psikolojik etkiler ve yaşamsal tecrübeler ile oluşup gelişen ego-kimliği, bir yanda ait olduğu sınıfın, mesleğin, çevrenin sınırlarını tespit ettiği sosyal kimliği, diğer yanda ise içinde yaşadığı toplumun normları, gelenekleri, yasaları, inançları, toplumsal davranış ve tutumları, kolektif hafızanın oluşturduğu kültürel kimlik. Her birey, üç farklı başkişiliği canlandıran aktör gibidir. Hangi rolün birey aracılığıyla daha çok içselleştirildiği ve gündelik hayata yansıtıldığı, bireyin bireylerarası iletişim stratejisini belirlemektedir.”

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve farklı üniversitelerin öğretim elemanları ile lisansüstü öğrencilerinin bir araya gelerek bireylerarası iletişim disiplinine mütevazı bir katkı sağlamak maksadıyla kaleme aldıkları “İletişim Çalışmaları” adlı eserin devamı olan bu çalışmada; kimlik konusunun algı boyutu ele alınarak, aynı ikazmların her bireyde nasıl başkalaştığına değinilmiş, ego kimliğinin öznelliği, imaj yönetiminin ardındaki nedenleri vurgulanmıştır. Her bir ikazmın başka bir atıfa, başka bir imgeleme, değişik bir anlama dönüşmesinin ardındaki bireysel, toplumsal, geleneksel, yönetimsel ve ideolojik etkenler ele alınmıştır.

Etiketler: Toplumsal İletişim Dili Olarak Kimlikler Serhat Ulağlı Motto Yayınları Pdf oku , Toplumsal İletişim Dili Olarak Kimlikler Serhat Ulağlı Motto Yayınları Pdf kitap indir, Toplumsal İletişim Dili Olarak Kimlikler Serhat Ulağlı Motto Yayınları pdf oku ücretsiz, Toplumsal İletişim Dili Olarak Kimlikler Serhat Ulağlı Motto Yayınları kitap indir ücretsiz, Toplumsal İletişim Dili Olarak Kimlikler Serhat Ulağlı Motto Yayınları pdf indir yandex, Toplumsal İletişim Dili Olarak Kimlikler Serhat Ulağlı Motto Yayınları pdf oku özet, Toplumsal İletişim Dili Olarak Kimlikler Serhat Ulağlı Motto Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button