Biyografi Kitapları

Tevhid Okumaları I-II-III-IV-V-VI – Halil İbrahim Genç PDF indir

Tevhid Okumaları I-II-III-IV-V-VI – Halil İbrahim Genç, pdf kitap bölümümüzde 2018 senesinde kaleme alınan Tevhid Okumaları I-II-III-IV-V-VI – Halil İbrahim Genç kitabını sizlerle paylaştık. Tevhid Okumaları I-II-III-IV-V-VI – Halil İbrahim Genç kitabının detayları..

Tevhid Okumaları I-II-III-IV-V-VI – Halil İbrahim Genç – Özeti

Tevhid Okumaları I-II-III-IV-V-VI – Halil İbrahim Genç

Tevhid Okumaları I-II-III-IV-V-VI – Halil İbrahim Genç

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2018
Eklenme: Ocak 24th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 1892
Yazar: Halil İbrahim Genç
304

Halil İbrahim Genç’e ait Altı ciltlik kitap birleştirilerek siz okurlara sunulmuştur.Kitap (Tevhid Okumaları- Allah İnsan İslam- Notlar- Geleceğe Hakikate Doğru Yürürken- Tanrıyı Tanımak, Anlamaya çalışmak, İslam/tevhid Felsefesine Giriş- Esma Felsefesine Giriş,Esma-ül Hüsna)  konularını içermektedir.

Önsöz den Alıntı

Amacımız Allah’ı tanımak…

Buna da “halife diye yarattım” dediği insanı tanımaktan başlamak yerinde olur.İnsanı tanımaya ve insan olduğumuzun bilincine gelmeye çalışacağız.

İnsan olma şuurunu oluştururken, insanlığımıza ve Hakk’a dair bilim bize nasıl yön veriyor, Felsefe bize nasıl faydalı oluyor, tarih bize ne anlatıyor ve hangi yolları tercih ederek insanlığımıza ulaşacağız?

İnsan fizik doğaya ait olarak nedir, nasıl insan olur? Tine ait olarak insan kimdir, ne içindir anlamaya çalışacağız.

Bu çalışmada; Böylelikle tavırları neticesinde Allah’ı ve anlayan olarak da kendimizi daha iyi tanımaya çalışacağız.

Çoklukta gezinirken, bütünde, bütüne aşkın olarak vahidiyeti ile tavırlarında görünen Allah’ta her şeyin gerçekleştiğinin idraki ile hiçbir şeye yabancı kalmamamız gerektiğinin aklı ile okumalarda bulunacağız. Bilimin inanç olduğu bu devirde, hak ve hakikate dair anlam ve değerlerin yozlaştırılmasına karşı yenilenme olarak bir anlam arayışının derslerini çalışacağız.

Ayrıca dini yalnızca şekle ve nâkile indirgemiş zihniyetlerden uzak olarak hak ve hakikate göre edinilen değerler bütünü olarak dini hakkı gereği anlamaya çalışacağız. Hakikati farklı

veçheleri ile anlama tecrübeleri olan Din, felsefe, bilim ve sanata değişik bir perspektiften bakarak anlam arayışında olmaya çalışacağız. Bilim ve dinin sonuç verilerden hareketle aynı akli çizgide gerçeklikleri olduğunu belirtecek, süregelen çatışkı ve sanılarını bir kenara bırakıp ussal nitelikleri ile uzlaşmaları gerektiğinin aklını edinmeye çalışacağız.

Tevhid her şeyde Hakk’ı görmek ise bunu nasıl yapacağımızı yaşamımızdaki ilimler üzerinden göreceğiz.

Tevhidi akli olarak manalı kılabilmek adına tevhidin nedeni olan ve ereğinde duran Allah’ı iyi bilmemiz gerekir. Tevhid derslerine zemin olacak düşünce çizgimizi belirli kılmak için bilgiyi tanımlamak ve edinme metotlarıni açıklamak ile başladık.

Konu başlıkları birbirleri ile alakalı oldukları açılara bağlı olarak iç içe anlatımlar içerebilir. Bu nedenle her konu başlığı, öncesinde ve sonrasında kendi ile alakalı ifadeler de göz ardı edilmeden okunmalıdır. Amatörce yapılmış bir çalışmadır…

Halil İbrahim Genç’e ait  kitapları ücretsiz, pdf olarak paylaşmak istedik. telif hakkı sebebiyle kaldırılması istenen eserler sitemizden kaldırılacaktır.

İyi okumalar.

Bir önceki yazımız olan Felsefeyi Takdimimdir – Andre Comte-Sponville başlıklı kitabımızda Felsefeyi Takdimimdir ekitap indir, Felsefeyi Takdimimdir ekitap oku ve Felsefeyi Takdimimdir pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button