DGS Kitapları

Tatsız Bir Olay – Dostoyevski PDF indir

Tatsız Bir Olay – Dostoyevski, pdf kitap bölümümüzde Mart 2017 senesinde kaleme alınan Tatsız Bir Olay – Dostoyevski kitabını sizlerle paylaştık. Tatsız Bir Olay – Dostoyevski kitabının detayları..

Tatsız Bir Olay – Dostoyevski – Özeti

Tatsız Bir Olay – Dostoyevski

Tatsız Bir Olay – Dostoyevski

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Mart 2017
Eklenme: Ekim 13th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 80
Yazar: Dostoyevski
2.910

Dostoyevski’den unutulmaz bir uzun öykü: ‘Tatsız Bir
Olay’

Petersburglu üç general, yumuşacık koltuklara oturmuş, öte yandan sohbet etmekte, öte yandan da şampanyalarını yudumlamaktadırlar. Dostoyevski’nin deyişiyle: ‘güzel ülkemizin kıymetli çocuklarının’ kalkınma hareketlerine giriştikleri senelerdır.

Rusya’da çarlığın çözülmeye başladığı, birden fazla şeyle birlikte askerî bürokrasi ile yoksul memur sınıfı içindeki ilişkilerin de değişmeye yüz tuttuğu seneler. İşte bu davette generallerden biri, bu kısa romanın kahramanı olan İvan İlyiç, aşağı dereceden memurlara karşı iyi davranışları savunmaya başlar. Ona göre önlerinde açılan yeni dönemin özelliği bu olacaktır: insan severlik. Ama general önce dostları içinde alay konusu, sonra da içkinin etkisiyle çıkıp dışarıda tatsız bir olaya neden olmaktadır. Tatsız Bir Olay, Dostoyevski’nin erken uzun öykülerinden biri. Ama son derece çağdaş bir yazınsal ve düşünsel başyapıt.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button