Tarih Kitapları

Tarih Korkusu Pdf indir

Tarih Korkusu pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 224 sayfadan oluşan Tarih Korkusu kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Yusuf Halaçoğlu tarafından kaleme alınan Tarih Korkusu isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Tarih Korkusu kitabını 9786055545895 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Tarih Korkusu pdf oku indir.

Tarih Korkusu pdf indir

Hiçbir tarihî olay, önceden iyi yahut kötü olarak nitelendirilip araştırılamaz. Araştırmalar sonucu elde edilecek bilgiler çerçevesinde yorumlar yapılabilir, fakat insanoğlunun hatalar yapabileceği de her zaman göz önüne bulundurulmalıdır. Hataların asgariye indirilmesi, olabildiğince objektif olabilme, daha doğru bir tarihin ortaya konulmasını sağlar. Aslını söylemek gerekirse kendimize şu soruyu sormamız gerekir: Tarihi neden araştırırız? Sadece geçmişimizle yüzleşmek için mi yoksa tarihimizle övünmek için mi? Bu soruya verilecek “evet” kolay bir şekilde bir yanıt olur tarih bilimi için. Burada önemle üstünde durulması gereken şey, tarihin derinliklerinde yaşanan bir olayın, günümüz şartlarında ve anlayışı içinde, hangi ölçüde objektif değerlendirilebileceğidir.

Evet, tarihten korkmayalım. Zira tarih bilgisi tecrübe demektir, geleceğe daha emin bakmak demektir. Dolayısıyla bir bakıma tarih, geçmişten fazla gelecek demektir. Bunun için tarihin günümüze taşınmaması ve geçmişte olanların şimdilerde yaşanmaması ve yaşatılmaması gerekir. Böyle bir anlayışa sahip olan kişi tarihten korkar mı?

Tarih Korkusu kitap özeti

Tarih Korkusu pdf oku

Tarih Korkusu Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button