Tarih Kitapları

Tamil Ulusal Kurtuluş Mücadelesi / Bedeli Kanla Ödenmiş Dersler Pdf indir

Tamil Ulusal Kurtuluş Mücadelesi / Bedeli Kanla Ödenmiş Dersler pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786258340037 sayfadan oluşan Tamil Ulusal Kurtuluş Mücadelesi / Bedeli Kanla Ödenmiş Dersler kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Kolektif tarafından kaleme alınan Tamil Ulusal Kurtuluş Mücadelesi / Bedeli Kanla Ödenmiş Dersler isimli kitap 27.06.2022 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Tamil Ulusal Kurtuluş Mücadelesi / Bedeli Kanla Ödenmiş Dersler kitabını Mahir Ulaş Yeşil numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Tamil Ulusal Kurtuluş Mücadelesi / Bedeli Kanla Ödenmiş Dersler pdf oku indir.

Tamil Ulusal Kurtuluş Mücadelesi / Bedeli Kanla Ödenmiş Dersler pdf indir

Sri Lanka Ordusu, Kasım 2008’de ateşkesi bozarak Tamil bölgesine kara, deniz ve hava kuvvetlerini tercih ederek ağır bir saldırı başlattı. ABD gözetiminde, Çin tarafından modern silahlarla donatılan Sri Lanka ordusu ABD, AB, Rusya, Çin, Hindistan ve BM’in ortak mutabakatı sonucu Tamil Elam Kurtuluş Kaplanlarını (LTTE)’nı askeri olarak ezme kararı aldı. Fiili bir devleti yöneten; deniz, hava ve özel kuvvetlere sahip dünya çapındaki sayılı gerilla hareketlerinden birisi olan Tamil Kaplanları süreci algılamaktaki hatalarını çok ağır bir bedelle ödediler.
Tamil Elam Kurtuluş Kaplanları (LTTE) “Tamil halkı özgürlük ve adalet istediği zaman aldığı karşılığı hiçbir zaman unutmayacak! Son savaşçımıza kadar savaşacağız! Asla teslim olmayacağız!” açıklamasına bağlı kalarak Liderleri Prabakaran dahil olmak üzere sonuna kadar savaştılar.
Bu kitap Tamil fiili devletinin işleyen kurumları, bu devleti yöneten TEKK’nın perspektifleri, Sri Lanka’da Tamil Ulusunun yaşadığı baskı ve katliamların tarihini ve askeri yenilgi sonrası değerlendirmeleri ile “bedeli kanla ödenmiş dersler” sağlamaktadır.

Tamil Ulusal Kurtuluş Mücadelesi / Bedeli Kanla Ödenmiş Dersler kitap özeti

Tamil Ulusal Kurtuluş Mücadelesi / Bedeli Kanla Ödenmiş Dersler pdf oku

Tamil Ulusal Kurtuluş Mücadelesi / Bedeli Kanla Ödenmiş Dersler Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button