Ekonomi Kitapları

Tahıl Beyin – David Perlmutter PDF indir

Tahıl Beyin – David Perlmutter, pdf kitap bölümümüzde Haziran 2015 senesinde kaleme alınan Tahıl Beyin – David Perlmutter kitabını sizlerle paylaştık. Tahıl Beyin – David Perlmutter kitabının detayları..

Tahıl Beyin – David Perlmutter – Özeti

Tahıl Beyin – David Perlmutter

Tahıl Beyin – David Perlmutter

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Haziran 2015
Eklenme: Mart 26th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 352
Yazar: David Perlmutter
5.613

Tahıl Beyin; Karbonhidratların sizi öldürdüğünü biliyor muydunuz?

Beyniniz bir kilo dört yüz gram ağırlığındadır ve hemen hemen yüz altmış bin kilometre kan damarı içerir. Samanyolu’ndaki yıldızlardan daha fazla bağlantı noktasına sahiptir. Vücudunuzdaki en iri organdır ve tam da şu anda size hiç hissettirmeden acı çekiyor olabilir.”

Tam tahıllı gıdalar gibi sağlıklı olduğu söylenen karbonhidratlar bile bunama, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, epilepsi, anksiyete, kronik baş ağrıları, depresyon ve cinsel isteksizlik gibi birden fazla farklı sorun ve hastalığa sebep olabilir. 

Bu kitap size beyninizin kaderini genlerinizin değil, tükettiğiniz gıdaların tespit ettiğini gösteriyor. Aralarında beyin hastalıklarının da olduğu tüm dejeneratif hastalıkların temelinde, özellikle de gluten içeren veya şeker oranı yüksek Pasta,börek gibi karbonhidratların tetiklediği bir olgu yatar:

Doktor Perlmutter ekmek sepetinizdekilerin yahut meyve tabağınızdakilerin beyninize neler yapabileceğini, statin içeren ilaçların hafızanızı nasıl zayıflatabileceğini, neden “iyi yağlar” yönünden zengin bir beslenme şeklinin ideal beslenme şekli olduğunu ve her yaşta yeni beyin hücreleri üretebilmenin nasıl olabilecek olabildiğini anlatıyor.

Kolaylıkla uygulayabileceğiniz stratejiler, lezzetli tarifler ve haftalık hedefler aracılığıyla bu planı hayata geçirmeniz kolay bir şekilde! Son teknolojiler ışığında yapılan araştırmalar, gerçek değişim hikâyeleri ve pratik tavsiyelerle Tahıl Beyin size “akıllı genlerin” kontrolünü ele geçirmeyi, yeniden mutlu olmayı, sağlıklı ve dopdolu bir yaşamın tadını çıkarmayı öğretiyor.

BİLİM ADAMLARININ KİTAP HAKKINDA YORUMLARI

Bilgeliğin ana ilkesi bozulmuş düzeni onarmak değil, var olan düzeni korumaktır. Bir hastalığı yaşandıktan sonra iyileştirmeye çalışmak, susadıktan sonra su kuyusu kazmak yada savaş başladıktan sonra silah üretimine başlamak gibidir.
NEI JING, MÖ 2. YY.

“Perlmutter bizi sözde sağlıklı tam tahılların beynimiz üzerindeki yıkıcı etkilerinin içinde bir tura çıkarıyor. Modern buğday başta olmak üzere tahıllar; kalp krizleri, trafik kazaları ve kafa travmaları sebebiyle zarar gören beyinlerin toplam sayısından daha fazla beyne zarar veriyor. Doktor Perlmutter beyin sağlığının ve işlevinin muhafaza edilmesi yahut beyinde iyileşme sağlanması için buğdaysız beslenmenin benimsenmesi gerektiğini ikna edici bir dille anlatıyor.” – Dr. William Davis, Buğday Göbeği kitabının yazarı

“Doktor Perlmutter en hassas organımız olan beynimizi yenilikçi bir yaklaşımla konu alıyor. Kendisi nörolojik hastalıkların nasıl tedavi edileceğinde alternatif ve geleneksel yaklaşımlardan yararlanma konusunun tartışmasız önderidir. Ona yönlendirdiğim hastalar harika sonuçlar aldı. Gelişmelere öncülük eden Perlmutter tıbba bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olabilir.” 
Dr. Mehmet Öz-

“Bunama ve diğer birden fazla beyin hastalığı ne kaçınılmazdır ne de genetik. Bu hastalıklar tahıl ve şeker yönünden zengin bir beslenme şeklinin tercih edilmesiyle doğrudan ilişkilidır. Tahıl Beyin yalnızca bunu ispatlamakla kalmıyor, bunun yanı sıra da size beyninizi yahut sevdiklerinizin beynini korumak için bilmeniz gereken her şeyi sunuyor.” 
-Dr. Christiane Northrup-

 

Artık geceleri yanınızda bir partner olmasını istiyorsanız en güzel kadınların olduğu papim net sitesi her zaman adından söz ettirmek yolunda başarılı adamlar ile yoluna sürdürmekte. Şişli escort kelimesinde 1 sırada zirvede ne kadar doğru işler yaptığını gösteriyor siz kıymetli ziyaretçileri sayfamıza bekleriz.

Bir önceki yazımız olan Dünya Kapitalizminin Bugünkü Buhranı – A. Arzumanyan başlıklı kitabımızda Dünya Kapitalizminin Bugünkü Buhranı, Dünya Kapitalizminin Bugünkü Buhranı epub indir ve Dünya Kapitalizminin Bugünkü Buhranı epub oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button