Pdf Kitap

Sulhi Dönmezer Kriminoloji PDF İndir

Sulhi Dönmezer Kriminoloji PDF İndir, e-kitap bölümümüzde Sulhi Dönmezer Kriminoloji PDF İndir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Sulhi Dönmezer Kriminoloji PDF İndir kitabın detayları yazımızda.. 

Sulhi Dönmezer Kriminoloji PDF İndir

Sulhi Dönmezer, Kriminoloji, pdf, oku, indir, e-kitap, akademisyen, yazar Dönmezer, toplumbilimci ve hukukçudur. İ. Ü. Hukuk Fakültesini bitiren yazar, 1949 senesinde profesör ünvanını elde etmiştir. Yapmış olduğu çalışmalar ve yayımlanan eserleri sebebiyle İstanbul Üniversitesi aracılığıyla Fahri Doktor ünvanına layık görülmüştür. Aydınlar Ocağı aracılığıyla “Hocaların Hocası” ünvanı verilmiştir.

İkinci Dünya savaşından sonra, bütün dünya çapında ve özellikle Amerika’da kriminoloji alanında araştırmalar ve teorik çalışmalar sosyologlar aracılığıyla yürütülmüştür ve suçun nedenleri, ferdin içinde sosyalleştiği yahut içinde fiilen faaliyette olduğu sosyal ortama bağlanmış, böylece aile yapısı, suçlu grupların etkisi, suç teşkil edici davranışlara sevkedici kültür değerlerinin rolü, profesyonel suç organizasyonları ve benzeri konular esas araştırma yönlerini oluşturmuştur.

Kriminoloji PDF

Dosya Boyutu 22 MB

 

Related Articles

Back to top button