Akademik Kitaplar

Steven Rose – 21. Yüzyılda Beyin – PDF

Steven Rose – 21. Yüzyılda Beyin – PDF, e-kitap bölümümüzde Steven Rose – 21. Yüzyılda Beyin – PDF başlığı ile kitap özetini paylaştık. Steven Rose – 21. Yüzyılda Beyin – PDF kitabın detayları yazımızda.. 

Steven Rose – 21. Yüzyılda Beyin – PDF

Steven Rose, 21.Yüzyılda Beyin, pdf, indir, oku, e kitap, 1938 İngiltere doğumlu yazar Rose bunun yanı sıra nörobilimcidir. Londra Açık Üniversitesi’nde biyoloji ve nöroloji profesörü olarak çalışmaktadır. Royal Society Bilim Kitabı Ödülü sahibidir. Bilim, Popüler Bilim ve Eğitim alanlarında bir çok eser vermiştir.

Günümüzde. nörobilim de adı verilen sinirbilim (neuroscience) en bi hayli hızlı gelişen birkaç bilim dalından biri. Her sene bu alandaki çalışmalara -giderek artmak üzere-yüz milyonlarca dolarlık dev paralar ayrılıyor. Bunun neticesinde, başta beyin olmak üzere topyekün sinir siteminin fizyolojik ve patolojik durumlarının; moleküler, hücresel, biyokimyasal, davranışsal ve diğer süreçlerinin bilinmesi için dünyanın dört bir yanında on binlerce araştırmacı harıl harıl çalışıyor. Bunun bunun yanında, şimdilerde, yalnızca ABD’deki sinirbilim konferanslarına her sene minimumından 30 bin sinirbilimci katılıyor. Kuşkusuz bu, durup dururken ortaya çıkmadı.

“Şimdi yeniden Yaratılış yorumuna dönelim; hemen hemen dört milyar yıl önce yavaşça soğumakta olan Dünya gezegenindeki kargaşa üzerine kurulu ve pek de gizemli olmayan açıklamaya. Ne yaşamın ve tabi ki ne de beynin var olduğu bir zamandan söz ediyorsak, başlangıcı nasıl bilebiliriz. Benimki yalnızca bir senaryo. Bu senaryoyu, kimisi kesin kimisi daha çok tahmine dayanan, ama sonuçta hızı o karmaşa dolu dünyaya götürecek öğelerin mantıklı bir birleşimine dayandırıyorum.”

21 Yüzyılda Beyin PDF

Dosya Boyutu 4 MB

 

Related Articles

Back to top button