Bilgisayar Kitapları

SPSS Kullanma Kılavuzu Berat Ahi Anı Yayıncılık Pdf indir

SPSS Kullanma Kılavuzu Berat Ahi Anı Yayıncılık Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  SPSS Kullanma Kılavuzu Berat Ahi Anı Yayıncılık Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Anı Yayıncılık aracılığıyla çıkarılan SPSS Kullanma Kılavuzu Berat Ahi Anı Yayıncılık Kitabı 384 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan SPSS Kullanma Kılavuzu Berat Ahi Anı Yayıncılık kitabı 18.00×25.00 cm‘dir. Şubat 2020 nolu ISBN numarasına sahip SPSS Kullanma Kılavuzu Berat Ahi Anı Yayıncılık kitabının yazarı Berat AhiSPSS Kullanma Kılavuzu Berat Ahi Anı Yayıncılık PDF indirebilirsiniz. 

SPSS Kullanma Kılavuzu Berat Ahi Anı Yayıncılık Kitabı Pdf indir

SPSS Kullanma Kılavuzu, verilerinizi analize hazırlamak ve analiz etmek için gerekli noktaları sıra sıra anlatacak biçimde dizayn edilmiştır. Verilerinizi bir yemeğin malzemeleri olarak düşünün. Yemeğinizi, elinizde olan malzemelere göre farklı şekillerde hazırlayabilirsiniz aperatif, ana yemek yahut tatlı olarak. Malzemelerinize bağlı olarak, farklı seçenekler sunmanız olabilecek olabilir yahut olmayabilir (elinizde yalnızca tavuk eti varsa biftek sunma olanağınız yoktur). Planlama ve hazırlanma, sürecin en mühim parçasıdır (hem yemek pişirmede hem de istatistiksel analizde). Süreç esnasında, düşünmeniz gereken noktaların bazıları şunlardan oluşmaktadır: • Doğru malzemelere doğru miktarda sahip misiniz? • Malzemeleri, pişirme işlemine hazırlamak için ne tür çalışmalar yapmanız gerekiyor? • Yemeğinizi hangi yöntemle pişireceksiniz? (kaynatma, kavurma, kızartma) • Sonucun neye benzeyeceğiyle alakalı düşüncenizde bir resim var mı? (örn. çikolatalı kek) • Yemeğinizin piştiğini nasıl anlayacaksınız? • Piştikten sonra yemeğinizi nasıl sunacaksınız? Aynı sorular, verilerinizin analiz süreci için de benzer biçimde sorulabilir. İhtiyacınız olan bilgiyi, doğru bir formatta alabilmeniz için veri toplama sürecini iyi planlamalısınız. Veri dosyanızı hakkıyla hazırlamalı ve verilerinizi dikkatlice girmelisiniz. Araştırma sorununizi nasıl ele alacağınız hususunda yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Değişkenlerinizin türünü göz önünde bulundurarak hangi teknikleri uygulayıp, hangilerini uygulayamayacağınızı bilmelisiniz. Doğru istatistiksel tekniği seçmeli ve analiz neticesinde elde edilen çıktıyı doğru yorumlamalısınız. En son kez, elde ettiğiniz çıktı ile araştırma sorununizi ilişkilendirmeli ve eriştiğiniz sonuçları daha iyi nasıl raporlayacağınızı belirlemelisiniz. Yemek pişirmede de, veri analizinde de, tüm malzemeyi gelişigüzel karıştırarak, karmakarışık bir halde onları fırına sürerek, yahut SPSSe, en iyi sonucu elde etmeyi bekleyemezsiniz. Ümit ediyorum ki bu kitap, veri analizi sürecini anlamınıza ve iyi bir aşçı olmak için kendinize olan güveninizin ve becerilerinizin gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Etiketler: SPSS Kullanma Kılavuzu Berat Ahi Anı Yayıncılık Pdf oku , SPSS Kullanma Kılavuzu Berat Ahi Anı Yayıncılık Pdf kitap indir, SPSS Kullanma Kılavuzu Berat Ahi Anı Yayıncılık pdf oku ücretsiz, SPSS Kullanma Kılavuzu Berat Ahi Anı Yayıncılık kitap indir ücretsiz, SPSS Kullanma Kılavuzu Berat Ahi Anı Yayıncılık pdf indir yandex, SPSS Kullanma Kılavuzu Berat Ahi Anı Yayıncılık pdf oku özet, SPSS Kullanma Kılavuzu Berat Ahi Anı Yayıncılık kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button