Felsefe Kitapları

Sonsuzun Kısa Tarihi (Paolo Zellini) Pdf İndir e-kitap

Sonsuzun Kısa Tarihi (Paolo Zellini) Pdf İndir e-kitap, e-kitap bölümümüzde Sonsuzun Kısa Tarihi (Paolo Zellini) Pdf İndir e-kitap başlığı ile kitap özetini paylaştık. Sonsuzun Kısa Tarihi (Paolo Zellini) Pdf İndir e-kitap kitabın detayları yazımızda.. 

Sonsuzun Kısa Tarihi (Paolo Zellini) Pdf İndir e-kitap

Paolo Zellini, Sonsuzun Kısa Tarihi, pdf, e-kitap, oku, indir, sayı kavramını yalnızca batı düşüncesi ile değil tüm tarihini ile birlikte kucaklayan yazar, matematiksel düşünceyi sonsuzluk kavramı üzerinden incelemiştir.

Sonsuza özgü en büyük zorluk onun aşılamazlığında yatar (Aristoteles sayılar kümesini örnek verir), çünkü sonsuz olan şey, düşüncemizde asla kendi bütünlüğüyle tasavvur edilemez. Sonsuzun (yani apeiron’un) bu özelliği, onu tanımlayabilmek yönünden mühimdir.

Leopardi bunun bunun yanında sonsuzla belirsizi birbirinden ayırmış ve belirsizde sonsuzun tatlı bir sahtesini, bütünlüğü sezmeye çalışırken yaşanan hayal gücünün aldatıcı ürününü görmüştür. Leopardi şöyle yazar: “Ne bilme yetisi ne sevme yetisi, ne de hayal gücü sonsuzu anlamaya veya onu sonsuzca tasavvur etmeye yeter, bunlar yalnızca belirsizi belirsizce tasavvur edebilirler.

Sonsuzun Kısa Tarihi PDF

Dosya Boyutu 10 MB

 

Related Articles

Back to top button