Akademik Kitaplar

Sonsuzluk Yapbozu: Kuantum Alan Kuramı ve Higgs Frank Close Pdf indir

Sonsuzluk Yapbozu: Kuantum Alan Kuramı ve Higgs Frank Close Alfa Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Sonsuzluk Yapbozu: Kuantum Alan Kuramı ve Higgs Frank Close Alfa Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Alfa Yayınları aracılığıyla çıkarılan Sonsuzluk Yapbozu: Kuantum Alan Kuramı ve Higgs Frank Close Alfa Yayınları Kitabı 490 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Sonsuzluk Yapbozu: Kuantum Alan Kuramı ve Higgs Frank Close Alfa Yayınları kitabı 13.50×21.00 cm‘dir. Eylül 2014 nolu ISBN numarasına sahip Sonsuzluk Yapbozu: Kuantum Alan Kuramı ve Higgs Frank Close Alfa Yayınları kitabının yazarı Frank CloseSonsuzluk Yapbozu: Kuantum Alan Kuramı ve Higgs Frank Close Alfa Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Sonsuzluk Yapbozu: Kuantum Alan Kuramı ve Higgs Frank Close Alfa Yayınları Kitabı Pdf indir

Yirminci yüzyılın ikinci yarısı bilimsel anlamda bir altına hücum dönemi yaşadı. Fizikçiler bu sürede atomun içyapısını belirleyebilmek için birbirleriyle yarıştılar. Atomla alakalı çoğu gizem açıklığa kavuşmuş olmasına rağmen bir sorun hâlâ varlığını sürüyordu: Sonsuzluk problemi. Kuantum alan teorisi temel parçacık fiziği için kuvvetli temeller ortaya koymuş olsa da tamamen saçma bir varsayımı da bununla birlikte getiriyordu: bazı hadiselerin gerçekleşme ihtimalini sonsuz olarak öngörüyordu. Ünlü teorik fizikçi Frank Close, Sonsuzluk Yapbozu’nda parçacık fiziğinin yarım yüzyılını ve bilim bireylerinın gerçek dünya çapında gördüklerimizle uyuşan bir teoriye nasıl ulaştıklarını anlatıyor. Bu teori Higgs bozonu düşüncesinin ortaya çıkmasını sağladı. Close bir fizikçinin uzmanlığı ve bir tarihçinin özeniyle sürece müdahil olan kişilikleri, mücadeleyi, girilen çıkmazları ve anlık ilhamları düzenli bir evren arayışı hikâyesinde anlatıyor.

Hikâyeyi günümüze bağlayan güncellenmiş bu baskıda, 4 Temmuz 2012 tarihinde Higgs’in “tartışmasız biçimde” bulunduğunun ilan edilmesi ve fiziğin bundan sonra hangi yönde devam edeceği konularını içeren yeni bir bölüm yer alıyor.

Etiketler: Sonsuzluk Yapbozu: Kuantum Alan Kuramı ve Higgs Frank Close Alfa Yayınları Pdf oku , Sonsuzluk Yapbozu: Kuantum Alan Kuramı ve Higgs Frank Close Alfa Yayınları Pdf kitap indir, Sonsuzluk Yapbozu: Kuantum Alan Kuramı ve Higgs Frank Close Alfa Yayınları pdf oku ücretsiz, Sonsuzluk Yapbozu: Kuantum Alan Kuramı ve Higgs Frank Close Alfa Yayınları kitap indir ücretsiz, Sonsuzluk Yapbozu: Kuantum Alan Kuramı ve Higgs Frank Close Alfa Yayınları pdf indir yandex, Sonsuzluk Yapbozu: Kuantum Alan Kuramı ve Higgs Frank Close Alfa Yayınları pdf oku özet, Sonsuzluk Yapbozu: Kuantum Alan Kuramı ve Higgs Frank Close Alfa Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button