Siyaset Kitapları

Sokrates’ten Jakobenlere Batı’da Siyasal Düşünceler – Mehmet Ali Ağaoğulları PDF indir

Sokrates’ten Jakobenlere Batı’da Siyasal Düşünceler – Mehmet Ali Ağaoğulları, pdf kitap bölümümüzde 2011 senesinde kaleme alınan Sokrates’ten Jakobenlere Batı’da Siyasal Düşünceler – Mehmet Ali Ağaoğulları kitabını sizlerle paylaştık. Sokrates’ten Jakobenlere Batı’da Siyasal Düşünceler – Mehmet Ali Ağaoğulları kitabının detayları..

Sokrates’ten Jakobenlere Batı’da Siyasal Düşünceler – Mehmet Ali Ağaoğulları – Özeti

Sokrates’ten Jakobenlere Batı’da Siyasal Düşünceler – Mehmet Ali Ağaoğulları

Sokrates’ten Jakobenlere Batı’da Siyasal Düşünceler – Mehmet Ali Ağaoğulları

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2011
Eklenme: Ekim 9th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 684
Yazar: Mehmet Ali Ağaoğulları
5.250

Sokrates’ten Jakobenlere Batı’da Siyasal Düşünceler Antik Yunan kent-devletlerinin adı olan polis, Batı siyasal düşüncesinde, devletin izlediği tarihsel yolculuğun en müthiş başlangıç noktası sayılmıştır. 1789 Fransız Devrimi ise, varlığını kendisinden önceki bir çok gelişmeye borçlu olmakla birlikte, “eski dünyanın” artık tümüyle tarihe karıştığını, çiçeği burnunda bir dünyayı, “burjuva dünyasını” haber veren kırılma noktasını işaretlemek için üzerinde uzlaşılan simgeye dönüşmüştür.

Elinizdeki kitap bundan dolayı Antik Yunan’la başlayıp Fransız Devrimi’yle kapanmaktadır. Modern siyasal düşüncenin arkaik (eskil) ama eskimeyen köklerine bir yolculuk veya bir geri dönüş… Kim bilir belki de hem bir Yunan düşünürünün, Epikuros’un, hem de çağdaş bir yazarın, Ursula K. LeGuin’in dediği gibi, “gerçek ilerleme, geriye dönüştür.”

Türkiye’de genelde siyaset bilimi, özel olarak siyasal teori, siyaset felsefesi ve siyasal düşünce tarihi alanında en köklü eğitim kurumu olan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin işinde uzman isimleriyle genç kuşak akademisyenlerinin ortak ürünü olan bu çalışma, üniversite lisans öğrencileri için bir kaynak kitap olmasının yanında, siyasal düşüncenin macerasıni izlemek isteyen bütün okurlara keyifli bir yolculuk imkânı sunuyor.

Bir önceki yazımız olan Nutuk – Mustafa Kemal Atatürk başlıklı kitabımızda Nutuk Mustafa Kemal Atatürk ekitap indir, Nutuk Mustafa Kemal Atatürk ekitap oku ve Nutuk Mustafa Kemal Atatürk pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button