Tarih Kitapları

Siyonizm ve Türkiye Pdf indir

Siyonizm ve Türkiye pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 296 sayfadan oluşan Siyonizm ve Türkiye kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Doç. Dr. Yaşar Kutluay tarafından kaleme alınan Siyonizm ve Türkiye isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Siyonizm ve Türkiye kitabını 9789753524971 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Siyonizm ve Türkiye pdf oku indir.

Siyonizm ve Türkiye pdf indir

Elinizdeki kitap;
Ömrünü; dünyanın bir çok ülkesine dağılmış ve yurt özlemi içinde yaşayan Yahudileri Arz-ı Mev’ud kabul ettikleri Filistin’de toplayıp bir Yahudi Devleti kurma ülküsüne adayan Politik Siyonizm’in kurucusu Dr. Theodor Herzl’in Sayın Yaşar Kutluay tarafından yorumlanmış anılarıdır.

Dr. Herzl bir Yahudi Devleti’nin mutlaka kurulması davasına öyle bir inançla bağlıdır ki bu uğurda Sultan Abdülhamit’in en yakınındaki paşaları davasına hizmet etmeleri için paraya boğar; Saray’ı adeta rüşvetle satın alır. Dünya kamuoyunu harekete geçirir ve zengin Yahudileri bu hayalin gerçekleşmesi için seferber eder. Profesör Vambery’yi Sultan ile görüşmeler ayarlaması ve istikbaldeki Yahudi Devleti için aracı yapar. Lakin Herzl’in bütün çabalarına rağmen Sultan Abdülhamit’in Filistin’de bir Yahudi Devleti’nin kurulmasına rıza göstermemesi üzerine yine de ümidini kaybetmeyen Herzl bu kez Osmanlı’nın bir an önce yıkılmasını hedefler. Bu uğurda Avrupa’daki Yahudi basınını Türkiye’nin aleyhine çevirir. Dış borçlardan dolayı kıvranan Osmanlı’nın küllerinin arasından bir Yahudi Devleti’nin çıkacağına inanan Dr. Herzl’in, 1900 başlarında, gelecek elli yılda İsrail’in kuruluş haberini tüm dünyaya duyurması, ne denli ileri görüşlü bir siyasetçi olduğunu ortaya koyar.
Yaşar Kutluay’ın yaşamını ortaya koyarak çevirdiği bu kitap; layıkıyla okunup anlaşıldığı takdirde, ülkemizin bugünkü durumu ve Siyonizm’in gerçek hedefi çok daha iyi anlaşılacaktır. 

Siyonizm ve Türkiye kitap özeti

Siyonizm ve Türkiye pdf oku

Siyonizm ve Türkiye Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button