Edebiyat Kitapları

Sis – Stephen King PDF indir

Sis – Stephen King, pdf kitap bölümümüzde 2018 senesinde kaleme alınan Sis – Stephen King kitabını sizlerle paylaştık. Sis – Stephen King kitabının detayları..

Sis – Stephen King – Özeti

Sis  –  Stephen King

Sis – Stephen King

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2018
Eklenme: Mayıs 16th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 293
Yazar: Stephen King
296

Telefon birden, «Tink!» dedi. İrkilerek döndüm. Karımla oğlum, gölün kuzeybatısına bakan büyük camlı pencerenin hemen önünde duruyorlardı.

Gözlerimin önünde korkunç bir sahne belirdi. Galiba bu yalnızca babalarla kocalara özgü bir hayaldi. Büyük cam, öksürüğe andıran, sert ama hafif bir ses çıkararak içeriye doğru patlıyor ve sivri uçlu parçalar birer ok gibi karımın çıplak karnına, oğlumun da yüzüne ve boynuna saplanıyordu.

Engizisyonun uyandırdığı dehşet, kafanızın sevdikleriniz hususunda yarattığı hayallerin yanında hiç kalırdı.İkisini de sertçe tutup geri çektim. «Ne yapıyorsunuz siz! Çekilin oradan!»

Stephen King’in yalnızca “korku ve gerilim romanlarının büyük ustası” olmadığını, sınır tanımayan hayal gücünün ve yaratıcılığının kısa öyküyü de kapsadığını gösteren bir yapıt var elinizde. King’in yaşamının farklı dönemlerinde kaleme aldığı, büyüleyici ve ürpertici yirmi iki öykü…

Önce kasabanın, sonra kentlerin üzerine bir karabasan gibi çöken sis ve içinde sakladığı korkunç yaratıklar; uğursuz güçleriyle her harekete geçişinde ölümü çağıran, ürkütücü bir oyuncak maymun; ıssız bir gölün ortasında, bir raftın üzerinde, açgözlü bir su canavarıyla baş başa kalmış dört üniversite öğrencisi; on beş yaşındaki yeğeninin ölmeden önce “icat ettiği” gizemli bir bilgisayarla yaşamının seyrini değiştirmeye soyunan mutsuz bir adam… ve diğerleri.

“Şimdi koluma girip sıkıca tutunun. Birçok karanlık mahzene gireceğiz, ama sanırım yolu biliyorum. Yeter ki kolumu bırakmayın.”

Bilinmeyen bir Sis’in içinde markette mahsur kalmış 50-60 birinin öyküsünü konu alıyor. Marketten dışarı çıkamıyorlar çünkü Sis’in içinde insanları yiyen çeşitli yaratıklar var. Ana karakter bir kişi gibi gözükse de aslında değil.

8 öyküden bir araya gelen kitap genelde güzel ve sürükleyici.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button