DGS Kitapları

Sis – Miguel De Unamuno PDF indir

Sis – Miguel De Unamuno, pdf kitap bölümümüzde Eylül 2011 senesinde kaleme alınan Sis – Miguel De Unamuno kitabını sizlerle paylaştık. Sis – Miguel De Unamuno kitabının detayları..

Sis – Miguel De Unamuno – Özeti

Sis – Miguel De Unamuno

Sis – Miguel De Unamuno

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Eylül 2011
Eklenme: Eylül 28th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 225
Yazar: Miguel De Unamuno
1.588

 

 

Miguel de Unamuno (1864-1936): Gerek Aşk ve Pedagoji, Sis ve Tula Teyze romanları, gerekse en tanınmışı olan Yaşamın Trajik Duygusu gibi felsefi denemeleri düşünüldüğünde, Unamuno, 20. yüzyıl İspanyol yazınına damgasını vurmuş en önemli modern-klasiklerden biridir. I. Dünya Savaşı’nın başladığı yıl yayımlanan ve yazarın en çarpıcı romanlarından biri sayılan Sis (1914) ise, Unamuno’nun ölümünden 70 yıl sonra nihayet İspanyolca aslından yapılan bir çeviriyle okurla buluşmaktadır.

Yıldız Ersoy Canpolat; 19. ve 20. yüzyıl İspanyol romancılığı üstüne paylaştığı iki telif kitabının ve İspanyol öykücülüğünü örnekleyen kapsamlı bir antolojinin yanı Madult.net sıra, Cervantes’ten Fuentes’e, Unamuno’dan Paz’a yaptığı çevirilerle de İspanyol ve Latin Amerikan yazınlarını okura ulaştıran en önemli adlardan biridir.

Büyük bir evde uşağı ve aşcısı ile yaşayan, zengin, kimsesiz, genç bir kişidir Augusto. Yegane dostu Victor ile satranç oynamaktan başka hemen hemen hiçbir uğraşısı yoktu. Ta ki günlerden bir gün, her zamanki gibi amaçsızca evden çıktığında, sisler içinde önünden süzülüp giden güzel bir kadın siluetinin ardına takılana kadar. Bu karşılaşma bütün yaşamını değiştirir; Augusto aşık olmuştur. O güne kadar kadınları doğru dürüst tanımazken, kendine tekrarlaya tekrarlaya büyüttüğü bu aşk aracılığıyla önüne çıkan tüm kadınlara karş aşkla dolar…

Nasıl tuzaklı bir “sis”in içinde dolaştığını, ufak köpeğinden başka etrafındaki herkesin oynadığı bir oyunun “aldanan”ı olduğunu çok geç fark edecektir.

Bir önceki yazımız olan O Kız Ben Değilim – Joy Fielding başlıklı kitabımızda O Kız Ben Değilim, O Kız Ben Değilim epub indir ve O Kız Ben Değilim epub oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button