Edebiyat Kitapları

Silahlara Veda – Ernest Hemingway – pdf, e kitap indir

Silahlara Veda – Ernest Hemingway – pdf, e kitap indir, e-kitap bölümümüzde Silahlara Veda – Ernest Hemingway – pdf, e kitap indir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Silahlara Veda – Ernest Hemingway – pdf, e kitap indir kitabın detayları yazımızda.. 

Silahlara Veda – Ernest Hemingway – pdf, e kitap indir

Ernest Hemingway, Silahlara Veda, e kitap, indir, oku, pdf, 1899 doğumlu ABD’li roman ve hikaye yazarı Hemingway, Nobel ve Pulitzer Ödülü sahibidir. yazdığı bir çok eser Amerikan Edebiyatının başyapıtları arasına girmiştir.

Yazmış olduğu eserleri ile 20 yy. kurgu romancılığını etkileyen yazar Hemingway, kurgusal olmayan romanlarda kaleme almıştır. Çok sayıda roman, uzun hikaye, hikaye ve antoloji türünde edebi eserlere imza atmıştır.

“O gün çok sıcak geçmişti. Irmaktan yukarı, Plava’daki köprübaşına kadar uzanmıştım. Saldırıya oradan geçilecekti. Bir yıl önce karşı yakada birtürlü ilerleyememiştik, çünkü geçitten takma köprüye inen birtek yol vardı, o da bir, bir buçuk kilometre boyunca makineli tüfek ateşi, top ateşi altındaydı. Bir saldırı için gerekli ne varsa hepsini taşıyabilecek genişlikte de değildi, AvusturyalIlar orasını mezbahaya çevirebilirlerdi.
Yalnız, İtalyanlar kıyıya geçip ırmağın Avusturya yakasında bir buçuk, iki kilometrelik bir yer tutacak kadar yayılmışlardı. Çok çetin bir yerdi, Avusturyalılar orasını kalkanlara kaptırmamalıydılar.Bence, karşılıklı bir hoşgörürlüktü bu, çünkü Avusturyalılar da ırmağın alt başına doğru bir köprübaşını hâlâ ellerinde tutuyorlardı.” – alıntı

Silahlara Veda PDF

Dosya Boyutu 8 MB

 

Related Articles

Back to top button