Çocuk Kitapları

Sıkıldım, İki Hafta Yokum Pelin Güneş Tudem Yayınları Pdf indir

Sıkıldım, İki Hafta Yokum Pelin Güneş Tudem Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Sıkıldım, İki Hafta Yokum Pelin Güneş Tudem Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tudem Yayınları aracılığıyla çıkarılan Sıkıldım, İki Hafta Yokum Pelin Güneş Tudem Yayınları Kitabı 160 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Sıkıldım, İki Hafta Yokum Pelin Güneş Tudem Yayınları kitabı 13.50×19.50 cm‘dir. Nisan 2021 nolu ISBN numarasına sahip Sıkıldım, İki Hafta Yokum Pelin Güneş Tudem Yayınları kitabının yazarı Pelin GüneşSıkıldım, İki Hafta Yokum Pelin Güneş Tudem Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Sıkıldım, İki Hafta Yokum Pelin Güneş Tudem Yayınları Kitabı Pdf indir

Yakınlaşmak için, arada bir uzaklaşmak gerekir…

Pelin Güneşin kaleme aldığı Sıkıldım, İki Hafta Yokum, kitaplardaki kurmaca ile gerçek dünya içinde sıkışıp kalmış 14 yaşındaki Tuananın benlik arayışlarına ışık tutan, sürükleyici bir ilkgençlik romanı.

Kanıksanmış bazı tutumlar sebebiyle ebeveyn-çocuk ilişkisinde meydana gelebilecek ani iniş çıkışları gerçekçi bir yaklaşımla ele alan yazar; gençlerin sürekli olarak değişen duygu dalgalanmalarına odaklanıyor, toplumun dayattığı “normallik” algısı üzerine farklı bakış açıları getiriyor.

Büyüyebilmek ve daha da mühimsi olgunlaşabilmek için arada bir sevdiklerimizden uzaklaşmamız gerekebileceğini anımsatan kitap; kurulan yeni dostlukların yaşamın getirdiği dayatmalardan ve zorlamalardan bir nebze de olsa sıyrılabilmek için iyi bir fırsat yaratabileceğini vurguluyor.

Çocukluğu, annesinin zihnindeki “ideal çocuk” tanımına uyum sağlama çabaları yüzünden yorgun ve biraz da buruk geçen Tuana, ergenliğe girdiğinde ailesinin ve okul çevresinin direttiği ısrarcı ve tektipleşmeye dayalı tutumlara karşı kendince bir kalkan geliştirir. En yakınlarının bile renksiz ve hatta “sorunlu” saydığı genç kızın tek gayesi, kendisine “normal” olarak kabul ettirilmek istenen şeyleri bertaraf edip kendi doğrularından yürümektir. Bu uğurda ailesini ve dostlarını dahi karşısına almayı göze alan Tuana, yaşadıklarının yorgunluğunu hafifletmenin yollarını düşsel bir dünya çapında arar. Kitaplara, özellikle de fantastik edebiyatın kültleşmiş “Orta Dünya”sına dalarak sistemin dayattığı kalıplar üzerine düşünmeye koyulur. İlkgençlik gelgitleri sebebiyle yine annesiyle kavga ettiği bir gün, karşısına çıkan bir yolculuk teklifi tatsız yaşamından uzaklaşması ve özgüvenini kazanması için kaçırılmayacak bir fırsattır…

Gençlerin ruhunda kopan fırtınaları özdeşlik yoluyla daha iyi anlama ve anlatma çabası güden bu katmanlı roman; dağılan aile, ebeveyn tükenmişliği, akran zorbalığı gibi özellikle ergenlik çağındakilerin duygusal dünyalarında açmazlara neden olabilecek hassas konulara temas ediyor.

Farklılıkları sebebiyle eleştirilen, ötekileştirilen genç bir kızın yaşamını, değişikliklarını bir yaşam şekiline dönüştüren “aykırı” bireylerin hayatlarıyla kesiştiren Sıkıldım, İki Hafta Yokum, okurları değişen dünya ve bundan nasibini alan gençlik hâlleri üzerine düşünmeye davet ediyor.

 

Related Articles

Back to top button