Akademik Kitaplar

Sigortacılığa Giriş Deniz Çakmak Akademi Consulting Training Pdf indir

Sigortacılığa Giriş Deniz Çakmak Akademi Consulting Training Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Sigortacılığa Giriş Deniz Çakmak Akademi Consulting Training Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Akademi Consulting Training aracılığıyla çıkarılan Sigortacılığa Giriş Deniz Çakmak Akademi Consulting Training Kitabı 240 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Sigortacılığa Giriş Deniz Çakmak Akademi Consulting Training kitabı 16.00×24.00 cm‘dir. Mart 2020 nolu ISBN numarasına sahip Sigortacılığa Giriş Deniz Çakmak Akademi Consulting Training kitabının yazarı Deniz ÇakmakSigortacılığa Giriş Deniz Çakmak Akademi Consulting Training PDF indirebilirsiniz. 

Sigortacılığa Giriş Deniz Çakmak Akademi Consulting Training Kitabı Pdf indir

Sigorta, benzer risklerle yüz yüze olan bireylerin prim ödemesi suretiyle toplanan tutarlarla, o risklerin gerçekleşmesi durumunda bir araya gelen zararın karşılanması şeklinde uygulanan bir risk yönetim şeklidir. Kişilerin sahip oldukları varlıkların ve kendi yaşamlarında karşılaşabilecekleri risklerin farkında olmaları ve bu riskleri en aza indirme çabasını göstermeleri son derece mühimdir. Benzer biçimde ticari hayatta faaliyette bulunan bütün kurum ve işletmeler için de farklı riskler söz konudur.

Karşılaşılan risklerin ve olası hasarların boyutları büyüdükçe daha çok kişi yahut işletme zarar görmekte ve afet/ felaket gibi tanımlamalar yapılmaktadır. Bu bağlamda ülke ekonomisi de bundan büyük yaralar almaktadır. Ülkelerin gelişmişlik düzeyi incelenirken; sigortalı sayısı, toplam prim tutarı, poliçe sayısı ve prim tutarları ile ülkedeki gelir düzeysi de bir faktör olarak ele alınmakta ve bu etkenlerin artması gelişmişlik düzeysini yükseltmektedir. Sigorta ile ulusal ve ülkeler arası ticaretin gelişmesi ve büyümesi desteklenmekte ve işletmeler olası hasarlara karşı koruma altına alınabilmektedir.

Sigorta sektörü toplanan primlerin, fon yaratma özelliği ile ekonomiye kazandırılmasında, tasarruf oranlarının arttırılmasında da görev almaktadır. Bireysel Emeklilik Sistemi’nin dünya çapındaki ve ülkemizdeki git gide artan uygulamaları bunun göstergesidir.

Bu tablo içinde sigorta bilincinin oluşturulması, bu alanda eğitim almış bireylerin sektörde istihdamının artması sigorta sektörünün geleceği için son derece mühimdir. Sigortacılık işlemleri üzerine yazılan kitapların rakamının artma eğilimine girmesi de sevindiricidir.

Bu kitap üniversitelerin Sigortacılık” bölümü öğrencileri için temel kitap olarak hazırlanmıştır.

Etiketler: Sigortacılığa Giriş Deniz Çakmak Akademi Consulting Training Pdf oku , Sigortacılığa Giriş Deniz Çakmak Akademi Consulting Training Pdf kitap indir, Sigortacılığa Giriş Deniz Çakmak Akademi Consulting Training pdf oku ücretsiz, Sigortacılığa Giriş Deniz Çakmak Akademi Consulting Training kitap indir ücretsiz, Sigortacılığa Giriş Deniz Çakmak Akademi Consulting Training pdf indir yandex, Sigortacılığa Giriş Deniz Çakmak Akademi Consulting Training pdf oku özet, Sigortacılığa Giriş Deniz Çakmak Akademi Consulting Training kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button