Akademik Kitaplar

Sezer Tansuğ İnsan ve Sanat PDF İndir

Sezer Tansuğ İnsan ve Sanat PDF İndir, e-kitap bölümümüzde Sezer Tansuğ İnsan ve Sanat PDF İndir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Sezer Tansuğ İnsan ve Sanat PDF İndir kitabın detayları yazımızda.. 

Sezer Tansuğ İnsan ve Sanat PDF İndir

Sezer Tansuğ, İnsan ve Sanat, PDF, indir, e-kitap, oku, 1930 doğumlu yazar Tansuğ Türk sanat tarihçisidir. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi bölümünden mezun olan Tansuğ  Mimar Sinan Üniversitelerine bağlı Güzel Sanatlar fakültelerinde öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır.

“Eleştirmenlik ve hocalık deneyim ve birikimlerimin ürünü sayılabilecek bu kitabın bazı bölümleri, uygulamalı sanat ve sinema eğitimi yapan öğrenciler için hazırlanmış ders notlarından oluşturulmuş, ama “kurgusu” sıradan bir ders programının çerçevesi aşılarak gerçekleştirilmiştir.”

Evrensel bakış acısının egemenliğine ilişkin savların en kuvvetli dayanağı, iletişim teknolojisinin ulaştığı ileri düzeylerdir. Kanımızca bu kuvvetli dayanak temelde yanıltıcıdır ve şaşırtmaca vermeye yarar; bundan ileri düzeyde teknolojik olanaklara sahip toplumların sözcü veya yandaşları yararlanır ve evrensel ölçütler savının yetersizliğini bununla örterler.

İnsan ve Sanat PDF

Dosya Boyutu 11 MB

 

Related Articles

Back to top button