Edebiyat Kitapları

Sevdalım Hayat Zülfü Livaneli Pdf indir

Sevdalım Hayat Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Sevdalım Hayat Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İnkılap Kitabevi aracılığıyla çıkarılan Sevdalım Hayat Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi Kitabı 464 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Sevdalım Hayat Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi kitabı 13.70×23.00 cm‘dir. Kasım 2020 nolu ISBN numarasına sahip Sevdalım Hayat Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi kitabının yazarı Zülfü LivaneliSevdalım Hayat Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi PDF indirebilirsiniz. 

Sevdalım Hayat Zülfü Livaneli İnkılap Kitabevi Kitabı Pdf indir

“Saz çaldın mı
Sağ elin geçmiştedir
Sol elin 
Gelecekte”

Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın Zülfü Livaneli için yazdığı şiiri…

Çağın ustası, barış elçisi, direnişin ve umudun kalemi, halk sanatçısı, dünya çapında bir müzisyen, sinemacı, siyasetçi. Babaannesinin “keçi”si. Abidin Dino’nun kelimeleriyle “mutluluğun müziğini yapan” fikir ve sanat işçisi… Zülfü Livaneli.

Usta yazar, bu kez gün geçtikçe “iyi evlatlarını boğan, kötüleri ise ödüllendiren” bir ülke durumuna gelen Türkiye’de; Cengiz Aytmatov’dan Yaşar Kemal’e, Elia Kazan’dan Ingmar Bergman’a, Bülent Ecevit’ten Mihail Gorbaçov’a dek uzanan yaşam macerasıni paylaşıyor. Livaneli, sanat insanının kaçınamadığı yazgıyı kendi kendinin arzuhâlcisi olup anlatıyor.

Elinizdeki çalışma, yalnızca Livaneli’nin zengin ömrünün değil; bunun yanı sıra hapislerden sürgüne, darbeden ölümlere türlü deneyimle sınanan bir kuşağın da hikâyesi. Kendi kelimeleriyle: “Şimdi okuyacaklarınız, basit bir şekilde göreceğiniz gibi sürekli olarak sanat üstüne düşünen, yaratı sancıları çeken ama dönemin ve ülkenin koşulları gereği farklı zamanlarda politikadan kaçamayan birinin anıları.”

Okumaya müptela bir çocuğun, milyonların tanıdığı bir sanatçıya ve siyasetçiye dönüşme sürecine, yakın tarihin politik ve kültürel atmosferine ışık tutan Sevdalım Hayat, yürekleri sıcacık bir “merhaba”veyavet ediyor.

 

Related Articles

Back to top button