Felsefe Kitapları

Seks Neden Keyiflidir? (İnsanın Cinsel Evrimi) – Jared Diamond PDF indir

Seks Neden Keyiflidir? (İnsanın Cinsel Evrimi) – Jared Diamond, pdf kitap bölümümüzde Nisan 2011 senesinde kaleme alınan Seks Neden Keyiflidir? (İnsanın Cinsel Evrimi) – Jared Diamond kitabını sizlerle paylaştık. Seks Neden Keyiflidir? (İnsanın Cinsel Evrimi) – Jared Diamond kitabının detayları..

Seks Neden Keyiflidir? (İnsanın Cinsel Evrimi) – Jared Diamond – Özeti

Seks Neden Keyiflidir? (İnsanın Cinsel Evrimi) – Jared Diamond

Seks Neden Keyiflidir? (İnsanın Cinsel Evrimi) – Jared Diamond

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Nisan 2011
Eklenme: Ekim 26th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 159
Yazar: Jared Diamond
1.878

Seks Neden Keyiflidir?; Biz insanlara, bir çok hayvanın cinsel yaşamı garip görünür. Oysa cinsel yaşamı garip olan asıl bizleriz.

Neden mi?

Gözden uzak çiftleşen tek tür biziz. Dahası, istediğimiz zaman, hatta döllenmenin olanaksız olduğu zamanlarda bile çiftleşiriz.

İnsan dişisi döllenmeye uygun olduğu dönemi tam anlamıyla bilmez, bilse de diğer dişi memeliler gibi bunu renk değiştirerek, koku salgılayarak ve sesler çıkararak ilan etmez.

Cinselliğimiz, en yakın atalarımız olan insansı maymunlardan neden bu kadar farklı?

Neden memeliler içinde bir tek insan dişisi menopoza girer?

Neden insan erkeği, hamile bıraktığı dişinin yanında kalıp genlerini taşıyan yavrularının yetiştirilmesine (genelde) yardımcı olmaktadır?

Fizyoloji ve evrimsel biyoloji dallarında uzman, ödüller kazanmış bir yazar olan Jared Diamond, cinsel açıdan bizi atalarımızdan mecidiyeköy escort bunca farklı kılan evrimsel etkenleri inceliyor ve insan konumuna erişmemizde, büyük beyinlerimiz ve dik durabilen gövdemiz kadar cinselliğimizin de hayati önem taşıdığını çarpıcı örnekler vererek açıklıyor.

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button