Felsefe Kitapları

Şekil Değiştirme – John Perkins PDF indir

Şekil Değiştirme – John Perkins, pdf kitap bölümümüzde Ekim 2009 senesinde kaleme alınan Şekil Değiştirme – John Perkins kitabını sizlerle paylaştık. Şekil Değiştirme – John Perkins kitabının detayları..

Şekil Değiştirme – John Perkins – Özeti

Şekil Değiştirme – John Perkins

Şekil Değiştirme – John Perkins

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Ekim 2009
Eklenme: Mayıs 17th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 208
Yazar: John Perkins
956

“Şekil değiştirme”yi düşünüyor musunuz? İnsanın bir hayvana, bitkiye yahut bir başka şeye dönüşmesi olabilecek mü? İlginizi çekiyor mu? Yoksa olağanüstü mı geliyor? İlginç, incelenmesi, ne olduğunun öğrenilmesi gereken bir şey olduğunu kafanızı yoruyorsanız bu kitap işinize yarayabilir…

Büyük bir şirketin başındayken her şeyi bırakıp Güney Amerika ve Güneydoğu Asya’daki antik toplumların, yerli halkların kültürlerini, yaşam tarzlarını incelemeye karar veren John Perkins senelerdır “şekil değiştirme” ile ilgileniyor.

Karmaşık ve gizemli olduğu kadar enteresan ve tartışmalı bir konu olduğu kesin. İnsanın kendisini ve yeryüzünü değiştirmek için antik şamanların uyguladığı metotların, tekniklerin olağanüstü sonuçlarını gören, hatta bizzat deneyimleyen Perkins şekil değiştirmeyi üç düzeyde konu alıyor: hücresel, yani bir bitkiye yahut hayvana dönüşmek; kişisel, yani yeni bir kişiliğe bürünmek yahut bir bağımlılığı, alışkanlığı geride bırakmak; kurumsal, yani yeni bir iş alanı yahut kültür yaratmak gibi…

“Bu kitapta bir dizi hikâye anlatılmaktadır ve hepsi gerçektir. Benim için hikâye anlatıcılığı yazmanın en kolay yoludur. Ve hikâye anlatımı, şekil değiştirici geleneğinin bir parçasıdır” diyen Perkins, Amazon yağmur ormanlarında, And dağlarında, Endonezya adalarında gördüklerini, yaşadıklarını aktarıyor.

Köklü bedensel ve zihinsel değişimler geçiren bireyleri ve kurumları tanıtıyor. Ne kadar olağanüstü ve enteresan gelirse gelsin şekil değiştirmenin olabilecek olduğunu söyleyen Perkins’e göre, ” Tek yapmanız gereken, yaşlı Maya şamanı Viejo Itza ve diğer şekil değiştiricilerin önerilerine kulak vermek…”

Muazzam bir güç hissettim. İnsanın savaştan usanmasına, teslim olmak istemesine neden olan bir güç illüzyonu değildi artık bu. Astrain tekrar fısıldadı bana …

Dünyayla karşı karşıya kaldığımda daima bana karşı kullanılanlarla aynı
silahları kullanmam gerektiğini dile getirdi.

Bir köpekle fakat köpeğe dönüşerek yüzleşebileceğimi.

Paulo Coelho
Hac

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button