Edebiyat Kitapları

Saygın Kel Adamın Ölümü, Ahmet Mümtaz İdil, PDF İndir, e-kitap

Saygın Kel Adamın Ölümü, Ahmet Mümtaz İdil, PDF İndir, e-kitap, e-kitap bölümümüzde Saygın Kel Adamın Ölümü, Ahmet Mümtaz İdil, PDF İndir, e-kitap başlığı ile kitap özetini paylaştık. Saygın Kel Adamın Ölümü, Ahmet Mümtaz İdil, PDF İndir, e-kitap kitabın detayları yazımızda.. 

Saygın Kel Adamın Ölümü, Ahmet Mümtaz İdil, PDF İndir, e-kitap

Ahmet Mümtaz İdil, Saygın Kel Adamın ölümü, e-kitap, indir, pdf, oku, 1952 doğumlu yazar ve gazeteci Mümtaz İdil, bir çok esere imza atmanın bunun yanında çevirileri ile de edebiyata büyük katkıları olmuştur. Ahmet Mümtaz İdil Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Hacettepe Ü. Felsefe Bölümü’n de öğrenim gören yazar burada İonna Kuçuradi ve Oruç Aruoba’nın öğrencisi olmuştur.

“Demokritos, ”Abdera” adı verilen, Ege kıyısındaki bir bölgede yaşamıştı, bu yüzden de ”Abderalı Demokritos” olarak tanınıyordu.
Hikayesi de şöyle: Heredot kadar çok gezdiği dolaştığı söylenen Demokritos, bir seyahatten sonra Abdera’ya dönmüş. O senelerda Abdera’da zengin, saygın, kafası pırıl pırıl parlayacak kadar kel bir adam yaşarmış. Birgün, enteresan bir olay yaşanmış, bu kel adam başına gökten bir kaplumbağanın düşmesi sonucu, kafası parçalanarak ve oracıkta ruhunu teslim etmiş.
Bu ölüm şeklini Abdera halkı hiç anlayamamış. Bir kaplumbağanın gökte ne işi olduğunu çözememişler. Haydi kaplumbağa gökte bir biçimde yer alıyordu, gelip kel, saygın, zengin adamın başına nasıl olup da düşmüştü?”

Saygın Kel Adamın Ölümü PDF

Dosya Boyutu 1 MB

 

Related Articles

Back to top button