Çocuk Kitapları

Şair Kısakulak Eva Furnari Tudem Yayınları Pdf indir

Şair Kısakulak Eva Furnari Tudem Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Şair Kısakulak Eva Furnari Tudem Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tudem Yayınları aracılığıyla çıkarılan Şair Kısakulak Eva Furnari Tudem Yayınları Kitabı 56 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 15.00×21.00 cm baskı ile çıkan Şair Kısakulak Eva Furnari Tudem Yayınları kitabı Haziran 2017‘dir. 9786052031063 nolu ISBN numarasına sahip Şair Kısakulak Eva Furnari Tudem Yayınları kitabının yazarı Eva FurnariŞair Kısakulak Eva Furnari Tudem Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Şair Kısakulak Eva Furnari Tudem Yayınları Kitabı Pdf indir

88. Çukur, Yaban Gülü Sokağı, Hızlıkoşanlarköy’de yalnız yaşayan Kısakulak, içine kapanık, diğerlerinden değişik bir tavşandır. Üstelik ünlü bir şairdir. Yaratıcı kişiliğiyle her daim aklı bulutların üzerinde dolaşan kahramanımız için değişik olmak çocukluğundan beri süregelen büyük bir sorundur. Kırılgan ruh hali ve alıngan kişiliği seneler içinde onu eleştiriye tahammülsüz birine dönüştürmüştür.

Oyuğunda geçirdiği tekdüze yaşamı, günlerden bir gün postacının getirdiği mor zarflı bir mektupla aniden değişir. Eserlerindeki karamsar ruhtan hastalık duyduğunu dile getiren Şirin Koşaradım adında dişi bir tavşan, ünlü şairimizin yapıtlarını acımasızca eleştirmiş, üzerine bir de hikâyelerinin sonlarını değiştirmiştir. Bu ne cüret! Kim böyle bir şeye cesaret edebilir!? Durun bir dakika. Yoksa bu kendini bilmez tavşan haklı olabilir mi? Pörsümüş Havuç, Parmaklıklar Ardındaki Sebze Bahçesi gibi eşsiz eserlere imza atan Şair Kısakulak gerçekten de karamsar biri mi?..

Bugüne dek 60’tan fazla kitap yazıp resimleyen İtalyan asıllı Brezilyalı yazar, ressam Eva Furnari, Şair Kısakulak kitabıyla Türkiye’deki okurlarıyla ilk defa buluşuyor. Özgün hikâyesi, olağanüstü karakterleri ve etkileyici çizimleriyle değişikliklar üzerine keyifli bir hikâye anlatan Furnari, 2007 Jabuti En İyi İllüstrasyon Ödülü’nün de sahibi. Liste yapmayı çok sevdiğini dile getiren Eva Furnari, mektup, telegram, şarkı, kullanım kılavuzu gibi bir çok değişik anlatım yönetimini tercih ederek kurguladığı hikâyesini kâğıda dökerken hemen hemen 82 farklı taslak hazırlamış.

Farklılıklarıyla gurur duyan herkesin kendinden bir şeyler bulacağı bu içten kitap size kendinizi çok iyi hissettirecek…

Etiketler: Şair Kısakulak Eva Furnari Tudem Yayınları Pdf oku , Şair Kısakulak Eva Furnari Tudem Yayınları Pdf kitap indir, Şair Kısakulak Eva Furnari Tudem Yayınları pdf oku ücretsiz, Şair Kısakulak Eva Furnari Tudem Yayınları kitap indir ücretsiz, Şair Kısakulak Eva Furnari Tudem Yayınları pdf indir yandex, Şair Kısakulak Eva Furnari Tudem Yayınları pdf oku özet, Şair Kısakulak Eva Furnari Tudem Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button