Biyografi Kitapları

Ruh Yoluyla Tedavi – Stefan Zweig PDF indir

Ruh Yoluyla Tedavi – Stefan Zweig, pdf kitap bölümümüzde 2005 senesinde kaleme alınan Ruh Yoluyla Tedavi – Stefan Zweig kitabını sizlerle paylaştık. Ruh Yoluyla Tedavi – Stefan Zweig kitabının detayları..

Ruh Yoluyla Tedavi – Stefan Zweig – Özeti

Ruh Yoluyla Tedavi – Stefan Zweig

Ruh Yoluyla Tedavi – Stefan Zweig

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2005
Eklenme: Mayıs 19th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 366
Yazar: Stefan Zweig
1.479

Sözlerin, konuşulanların nasıl bir mucize yaratacağını, dudağın boşluğa doğru yaptığı büyülü titreşimin sayısız dünyalar kurup sayısız dünyaları yıktığını kim bilir?” 

Modern bilimsel tıp, hastalığı insanın bütününe değil, organlarından birine ilişkin bir şeymiş gibi algılar. Oysa “hekimlik sanatı”nın mucizeleri, beden ile ruh içindeki yüksek ilişkilere dayanır. Ruh Yoluyla Tedavi’nin sırrı, insanın varlığının bütününü hastalığın bütününe karşı harekete geçirmesi çağrısında gizlidir. 

Bu bireyler farklı, hatta birbirine zıt yollardan giderek ruh yoluyla tedavinin aynı prensibini yüz binlerce kişide gerçekleştirmişlerdir. 
Zweig, bu kitapta üç mucizevi tedavi yönteminin kahramanı olan bu üç müthiş insanın biyografisini, okurunun alışık olduğu ayrıntı ve özenle, bir bilim adamı titizliğiyle gözler önüne çıkarıyor

Sağlıklı olmak insanlar için doğaldır, hastalık ise doğal değildir. Sağlık; vücut sağlığı normal kabul eder, tıpkı akciğerlerinin havayı, gözlerinin ışığı doğal kabul ettiği gibi; yaşamın genel duygusu içinde birlikte usulca yaşayarak büyür. Ama hastalık; hastalık birdenbire yabancı biri gibi içeri dalar, korkudan dehşete düşen ruha adeta saldırır ve onun içindeki sorular yumağını sarsarak uyandırır.

O kötü düşman başka yerden geldiğine göre, onu kim göndermiş olabilir? Kalacak mı, gidecek mi?

Ruh gibi çağrılabilir mi, rica ederek elde edilebilir mi veya alt edilebilir mi? Hastalık sert pençeleriyle zıt duyguları kalpte sıkıştırır: korku, inanç, umut, yılgınlık, küfür, tevazu ve umutsuzluk.

Hastaya sorgulamayı, düşünmeyi ve dua etmeyi öğretir, ürpermiş gözlerini boşluğa dikmeyi ve korkusunu götüreceği bir varlık bulmayı öğretir. insanoğlunun çektiği acılar, ilkin din duygusunu ve tanrı düşüncesini yaratmasına vesile olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Nutuk – Mustafa Kemal Atatürk başlıklı kitabımızda Nutuk Mustafa Kemal Atatürk ekitap indir, Nutuk Mustafa Kemal Atatürk ekitap oku ve Nutuk Mustafa Kemal Atatürk pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button