Felsefe Kitapları

Ruh Eczanesi – Osho PDF indir

Ruh Eczanesi – Osho, pdf kitap bölümümüzde 2018 senesinde kaleme alınan Ruh Eczanesi – Osho kitabını sizlerle paylaştık. Ruh Eczanesi – Osho kitabının detayları..

Ruh Eczanesi – Osho – Özeti

Ruh Eczanesi – Osho

Ruh Eczanesi – Osho

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2018
Eklenme: Haziran 16th, 2019
Dil: Türkiye
Sayfa: 150
Yazar: Osho
1.850

Ruh Eczanesi birden fazla rahatsızlığa holistik çareler öneriyor. Kitabı oluşturan her bir bölüm duygusal veya fiziksel bir rahatsızlığın tanımlanması ve tespit edilmesiyle başlayıp, okura ayrıntılı bir reçete sunulmasıyla sürdürmekte.

Osho hastalıkların giderilmesi için germe ve esnetme teknikleri, meditasyonlar, gülme ve soluk alıp verme egzersizleri, ses egzersizleri, görsel egzersizler, şarkılar, masajlar öneriyor.

Bu tedavi metotlarıni tırnak kemirmeden uykusuzluğa ve depresyona dek birden fazla soruna çözüm olarak sunuyor.

Rahatsızlıklarla alakalı tanımlama, teşhis ve reçeteler, insana fiziksel ve duygusal bakımdan kendisiyle nasıl barışık biçimde yaşayabileceğini gösteren şiirsel, mizahi ve aydınlatıcı materyallerle de süsleniyor.

Ruh Eczanesi, yeni bir arayış içinde olan bireylerin ve daha fazla esin almak isteyen işinde uzman holistik okurların sağlıklı, sakin ve neşeli bir hayat yaşamak maksadıyla kullanabilecekleri bir ecza dolabı…

Meditasyon egzersizleri içeren Ruh Eczanesi,

Stres ve fiziksel gerginlikten kurtulmak
Özgüven inşa etmek
Duygusal ve fiziksel direnci yükseltmek
Ruh hali değişimleri
Cinsellik
Beslenme
gibi konulara değiniyor.

Kendimizi başkalarından nasıl koruyacağımızı bilmiyoruz. Gergin biri yanından geçtiğinde, senin her yanına gerginlik okları fırlatmış oluyor- bunları özellikle sana yönlendirdiğinden değil, yalnızca onları zaten etrafa saçıyor olduğundan.

O bilinçli değil; kimseye bunu bilerek yapmıyor. Bu yükten kurtulmazsa delirir. Onu üzerinden atmaya karar verdiğinden de değil, yalnızca taşıyor bu gerginlik.

O kadar fazla ki, adam onu içinde taşıyamıyor ve gerginlik de taşıp durmaya sürdürmekte.Biri yanından geçiyor ve sana bir şeyler atıyor. Açıksan ve koruyucu bir auran yoksa. Yalnız olduğunda bu iyi bir şeydir.

Meditatif insanlarla çevrili olduğunda bu çok iyidir. Ama dünya çapında, piyasanın içinde, iş dünyasında olduğunda, etrafındakiler de meditatif değil, son derece gergin ve endişeli, akıllarında bin bir türlü şeyle gezinirken, onlardan bir şeyler kapmaya başlarsın.

Savunmasızdır; bu yüzden ne gelirse gelsin içine işler.Kişi etrafında koruyucu bir aura oluşturmalıdır. Bunun yanı sıra bir otomatik olarak gerçekleşir, arada bir de gerçekleşmez. Eğer sana otomatik olarak olmuyorsa, bunun için bazı yöntemler uygulaman gerek.

Bu belli bir zaman içinde kendiliğinden gelmeye ekranlara gelecektır. Daha sonra kendini çok ama çok kuvvetli hissetmeye ekranlara geleceksın. Bunun için yapman gereken tek şey ruhuna iyi gelecek doktrinleri uygulamak.

OSHO yirminci yüzyılın en büyük manevi öğretmenlerinden biri olarak tanınıyor. Meditasyona getirdiği, çağdaş yaşamın bi hayli hızlı gidişine ayak uyduran benzersiz yaklaşımıyla tanınan OSHO’nun metotları, meditasyonun tam anlamıyla deneyimlenmesi maksadıyla, beden ve zihnin stresten arındırılması üzerinde odaklanıyor.

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button