Akademik Kitaplar

Reform ve Değişim Bağlamında İlkokul Matematik Öğretim Programları Pdf indir

Reform ve Değişim Bağlamında İlkokul Matematik Öğretim Programları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Reform ve Değişim Bağlamında İlkokul Matematik Öğretim Programları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pegem A Yayıncılık Akademik Kitaplar aracılığıyla çıkarılan Reform ve Değişim Bağlamında İlkokul Matematik Öğretim Programları Kitabı 512 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Reform ve Değişim Bağlamında İlkokul Matematik Öğretim Programları kitabı 16.00×23.00 cm‘dir. Ocak 2016 nolu ISBN numarasına sahip Reform ve Değişim Bağlamında İlkokul Matematik Öğretim Programları kitabının yazarı KolektifReform ve Değişim Bağlamında İlkokul Matematik Öğretim Programları PDF indirebilirsiniz. 

Reform ve Değişim Bağlamında İlkokul Matematik Öğretim Programları Kitabı Pdf indir

Matematik eğitiminin ilgilendiği konuları (matematiği merkeze almak şartıyla) öğrenme, öğretme, ölçme-değerlendirme ve öğretim programları olmak üzere dört temel başlık altında toplamak olabilecekdür. Ülkemiz matematik eğitimcileri yaptıkları çalışmalar ile matematik eğitiminin gelişimine bu dört alanda mühim katkılar sağlamaktadırlar. Bunun yanında bu başlıklar içinde öğretim programları kapsamı içinde gerçekleştirilen çalışmaların görece daha az olduğu söylenebilir. Özellikle Cumhuriyet tarihi boyunca takip edilen matematik dersi öğretim programlarının sahip oldukları yaklaşımlar, temele aldıkları eğitim felsefeleri, programların tarihsel gelişim süreçleri, içerdiği matematiksel konular ve hedeflenen temel matematiksel becerilere dair çalışmaların hemen hemen yok denecek kadar az olduğu gözlenmektedir. Bahsedilen bu boşluğun doldurulmasına hizmet etmek maksadıyla elinizde tuttuğunuz bu kitap çalışması ortaya çıkmıştır. Kitabımızda Cumhuriyetin ilanından günümüze kadar uygulamaya konulan ilkokul düzeyindeki matematik dersi öğretim programları karşı karşıya geldirmalı olarak incelenmiştir. Bu çalışmanın matematik öğretmenleri, sınıf öğretmenleri, bu branşlardaki öğretmen adayları, lisansüstü öğrenim gören öğrenciler, matematik eğitimi ve program geliştirme alanında çalışan araştırmacılar için referans bir kaynak oluşturacağı kanısına varılmaktadır.

Etiketler: Reform ve Değişim Bağlamında İlkokul Matematik Öğretim Programları Pdf oku , Reform ve Değişim Bağlamında İlkokul Matematik Öğretim Programları Pdf kitap indir, Reform ve Değişim Bağlamında İlkokul Matematik Öğretim Programları pdf oku ücretsiz, Reform ve Değişim Bağlamında İlkokul Matematik Öğretim Programları kitap indir ücretsiz, Reform ve Değişim Bağlamında İlkokul Matematik Öğretim Programları pdf indir yandex, Reform ve Değişim Bağlamında İlkokul Matematik Öğretim Programları pdf oku özet, Reform ve Değişim Bağlamında İlkokul Matematik Öğretim Programları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button