Biyografi Kitapları

Psikoloji Sohbetleri (Kendinizi Nasıl Hissetmek İsterdiniz?) – Uğur Canbolat PDF indir

Psikoloji Sohbetleri (Kendinizi Nasıl Hissetmek İsterdiniz?) – Uğur Canbolat, pdf kitap bölümümüzde 2017 senesinde kaleme alınan Psikoloji Sohbetleri (Kendinizi Nasıl Hissetmek İsterdiniz?) – Uğur Canbolat kitabını sizlerle paylaştık. Psikoloji Sohbetleri (Kendinizi Nasıl Hissetmek İsterdiniz?) – Uğur Canbolat kitabının detayları..

Psikoloji Sohbetleri (Kendinizi Nasıl Hissetmek İsterdiniz?) – Uğur Canbolat – Özeti

Psikoloji Sohbetleri (Kendinizi Nasıl Hissetmek İsterdiniz?) – Uğur Canbolat

Psikoloji Sohbetleri (Kendinizi Nasıl Hissetmek İsterdiniz?) – Uğur Canbolat

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2017
Eklenme: Kasım 1st, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 175
Yazar: Uğur Canbolat
451

Psikoloji Sohbetleri, kökeninde çoğu zaman psikolojik ve belki de psikiyatrik poblemlerin var olabildiği hayata dair durumlar ile ilgili Prof. Dr. Nevzat Tarhan‘dan Oğuz Tan‘a, Yıldız Burkovik‘ten Adnan Çoban‘a, Zehra Erol‘dan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ali Köse‘ye kadar geniş bir uzman kadro ile yapılan röportajlardan oluşuyor.

Eser, yaşamımızın her alanında karşılaşabileceğimiz güncel sorunlara çözüm önerileri sunarken, psikologların danışanlarıyla yaşadığı tecrübelerden yola çıkarak okurlara rehberlik ediyor.

  • Uğur Canbolat‘ın hazırladığı kitap,
  • Sorunsuz evlilik olabilecek mü?,
  • Şizofreni müzikle tedavi edilebilir mi?,
  • Unutkanlığın nedenleri nelerdir?,
  • İnternet bağımlılığında ölçü ne olmalıdır?
  • Televizyon ve bilgisayar aile içi iletişimi bitiriyor mu?

gibi sorulara yanıt ararken, güncel bilgiler ve pratik çözüm önerileri ile cevabını hep merak ettiğimiz bir çok enteresan konuyu da mercek altına alıyor

UĞUR CANBOLAT Kimdir

1964 senesinde Yozgat İli Sarıkaya İlçesine bağlı Karaelli köyünde dünyaya geldi. 12 yaşından beri
İstanbul’da yaşıyor… Okumayı ve dinlemeyi seviyor. Okuduğu bireyleri konuşturmanın, yazarken söylemediklerini söylettirmenin ardına düşüyor. Bu nedenle senelerdır söyleşiler yapıyor.

Konuşmaları Zafer Dergisi, Tefekkür Dergisi, Türkiye Diyanet Dergisi, Psikohayat Dergisi, Sur Dergisi ve Akit gazetelerinde yayınlandı. Psikoloji söyleşilerini www.hurriyet.com.tr, www.haber7.com gibi sitelerde paylaştı.

Zafer İlim Araştırma Dergisi İstanbul Şubesi sorumlusu olarak çalıştı. Bir dönem künyede Yazı İşleri
Müdürü olarak yer aldı. Zafer Dergisi adına Marmara Fm ve Moral Fm radyosu ile farklı zamanlarda
deneme yarışmaları düzenledi. CRR’de büyük katılım ile ödül merasimi tertip etti. Sosyal faaliyetler

düzenledi. Uzun seneler Üsküdar FM radyosunda ‘Ev Alma Komşu Al’ programı ile başlayan radyo

programcılığına, Yayın Yönetmenliği ve Genel Müdürlük görevlerini yürütürken de sürdü. Hasbahçe, Yeldeğirmeni, Çıkrık, Üsküdar’ın Dost Işıkları, Konuşa Konuşa, İstasyon, Sarnıç, Harmanyeri, Söğüt Gölgesi isimlerle farklı alanlarda programlar yaptı. Moral Fm ve Burç Fm’de ‘Duygular Düşünceler’ adıyla psikoloji programları yaptı.

Yazı ve sohbetleriyle tanınan Dr. Haluk Nurbaki ile ardından birçoğu kitaplaşan “Gönüllerde Gezinti” adıyla tasavvuf programları yaptı. SKY TÜRK TV’de ekranların en uzun ‘Ruh Sağlığı’ programı olan PSİKOYORUM’un
koordinatörlüğünü yaptı. Memory Center Nöropsikiyatri Merkezinde İşletme Müdürü olarak çalışmaktadır. ‘Portreler’ adıyla yayınlanmış bir söyleşi kitabı mevcuttur. Kitapçılar en sevdiği mekanların başında geliyor.

“Mutfaksız evden daha çok, kütüphanesiz eve acıyanlardandır…”

 

Psikoloji alanında yayına giren ‘Psikohayat’ dergisinin Genel Yayın Yönetmeni olan yazarımız halen
ÜLKE TV’de hafta içi her gece yayına giren ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı ‘İyi Bak Kendine’nin
sunuculuğunu ve yapımcılığını yürütmektedir. Evli ve bir çocuk sahibidir.

Bir önceki yazımız olan İnsan Doğası İktidara Karşı Adalet (Noam Chomsky ile Michel Foucault Tartışıyor 1971) – Michel Foucault, Noam Chomsky başlıklı kitabımızda İnsan Doğası İktidara Karşı Adalet ekitap indir, İnsan Doğası İktidara Karşı Adalet ekitap oku ve İnsan Doğası İktidara Karşı Adalet pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button