Biyografi Kitapları

Pisagor Tepkisi – Osman Balcıgil PDF indir

Pisagor Tepkisi – Osman Balcıgil, pdf kitap bölümümüzde 2014 senesinde kaleme alınan Pisagor Tepkisi – Osman Balcıgil kitabını sizlerle paylaştık. Pisagor Tepkisi – Osman Balcıgil kitabının detayları..

Pisagor Tepkisi – Osman Balcıgil – Özeti

Pisagor Tepkisi –  Osman Balcıgil

Pisagor Tepkisi – Osman Balcıgil

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2014
Eklenme: Nisan 4th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 257
Yazar: Osman Balcıgil
225

Pisagor cemiyeti üyesi iki papazın ve bir kızın taksimdeki gezi direnişi esnasında başlayan, Londra’ya kadar uzanan arkadaşlıkları, büyük eylemlerini icra etmek üzere üstesinden geldikleri tüm zorlukların anlatıldığı, Hz. İsa’nın sahte peygamber olup olmadığının tartışıldığı, gezi direnişinin anlatıldığı etkileyici bir serüven…

İki Papaz ve Bir Kızın İnsanlık Onuru İçin Giriştikleri Büyük Mücadele

ANASTAS, 28 yaşında.

Lena’nın ağabeyi. İlahiyat eğitimi gördü. Akademisyen ve papaz. Kardeşinin ölmeye yatması üzerine, dünyanın “insanlık halleri”ne, en iyi bildiği açıdan büyük bir taarruz başlattı.

VİKTOR, 28 yaşında.

“Bogomilci”nin önde gideni. Anastas’ın okul arkadaşı, papaz ve bir Ortodoks kilise müziği uzmanı. Gezi Direnişi başladığında Sofya’da idi. Lena’nın başına gelenleri duyunca çok kızdı. Pisagor Cemiyeti’nin ona yüklediği büyük sorumluluğu yerine getirmeye karar verdi. Anastas’ın başlattığı savaşta, onunla yan yana, delikanlıca, ölümüne dövüştü.

LENA, 24 yaşında.

Gezi Direnişi’nin ilk sabahında, başına isabet eden gaz bombası kapsülüyle yaralı olarak kurtuldu . Belirsiz bir süre için uyutulmasına karar verildi. Büyük bir ihtimalle yaşamayacak.

ELİF, 25 yaşında.

Lena ile Gezi Direnişi’nde tanıştı. Başından vurulan genç kızı hastaneye götürdü. Anastas’la Taksim Hastanesi’nde karşı karşıya geldi ve onunla birlikte yaşamını ortaya koyacağı bir mücadeleye girişti.

Pisagor Cemiyeti’nin üyesi iki papaz ve bir kızın Taksim’de başlayıp Fener Patrikanesi’nde devam eden, Athos Yarımadası’na, Sofya’ya, Londra’ya ulaşan büyük eylemleri, Müslümanlık vurgusuyla iktidar olan Türk Hükümeti’ni ve dünyanın her yerindeki bağnaz Hıristiyanları çok kızdıracak.

Pavlus, Apollonius, Pisagor gibi dünyanın en ünlü din ve felsefe adamlarının adlarının çok fazla geçeceği, Hazreti İsa’nın “sahte peygamber” olup olmadığının tartışılacağı, Gezi Direnişi’nin soluk soluğa mücadelesiyle içiçe, muhteşem bir serüven!

Gezi Direnişi’nde, sekiz genç yaşamını yitirdi.

Gaz fişeği isabet eden on bir yurttaşın gözü çıktı,birinin dalağı alındı,kafa travması geçirenlerin sayısı yüz altı.

Altmış üçü ağır olmak üzere, sekiz bin direnişçi yaralı olarak kurtuldu.

Pisagor Tepkisi, onlara adanmıştır…

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button