Biyografi Kitapları

Picasso’nun Başarısı ve Başarısızlığı – John Berger PDF indir

Picasso’nun Başarısı ve Başarısızlığı – John Berger, pdf kitap bölümümüzde 2010 senesinde kaleme alınan Picasso’nun Başarısı ve Başarısızlığı – John Berger kitabını sizlerle paylaştık. Picasso’nun Başarısı ve Başarısızlığı – John Berger kitabının detayları..

Picasso’nun Başarısı ve Başarısızlığı – John Berger – Özeti

Picasso’nun Başarısı ve Başarısızlığı – John Berger

Picasso’nun Başarısı ve Başarısızlığı – John Berger

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2010
Eklenme: Mayıs 24th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 225
Yazar: John Berger
712

Picasso’nun Başarısı ve Başarısızlığı, Bu yüzyılın en varlıklı en ünlü sanatçısı olarak ölen Picasso, yorulmak bilmeyen yaratıcılığı ve enteresanlığıyla halen hayattayken bile bir efsane olmuştu.

Böylelikle kitaplar, kartlar, röprodüksiyonlardan bir araya gelen büyük bir endüstri dünyaya geldi Picasso adıyla anılan. Günümüzde resim sanatının, ressamın, daha doğrusu fakat yaratarak var kalabilen birinin içinde olduğu çıkmazdır John Berger’ın ilgisini çeken: Bir İspanyol, bir sürgün, yalnız ve yalıtılmış bir insan olarak Picasso.

Picasso’nun Başarısı ve Başarısızlığı’nda Berger, fotoğrafları üzerinden değişik bir bakış açısıyla okuyor Picasso’yu. Okurun önceden paylaştığımız Görme Biçimleri ve O Ana Adanmış kitaplarından da tanıdığı görme zevkini ve eleştirelliğini bu kitabıyla da sürdürüyor.

Bu kitabın üretilmesinin bütün aşamalarında ,özellikle fotoğrafların toplanmasındaki çalışmalarıyla gösterdiği yardım için Tony Richardson’a teşekkür ederim. John Berger

Kitabın Türkçe basımı için orijinal filmlerin sağlanmasında ve yayıma hazırlık çalışmalarındaki yakın ilgi ve yardımları için Beverly Berger’a teşekkür ederiz. Metis Yayınları

Bir önceki yazımız olan Katarakt – John Berger başlıklı kitabımızda Katarakt epub indir, Katarakt epub oku ve Katarakt pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button