Çocuk Kitapları

Pergamon’un Kayıp Hazinesi Pdf indir

Pergamon’un Kayıp Hazinesi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Pergamon’un Kayıp Hazinesi kitabı 192 olarak çıkarılmıştır. Nesibe Çakır tarafından kaleme alınan Pergamon’un Kayıp Hazinesi isimli kitap 9789750756535 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Pergamon’un Kayıp Hazinesi kitabını 22.06.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Pergamon’un Kayıp Hazinesi pdf oku indir.

Pergamon’un Kayıp Hazinesi pdf indir

Roma’ya bağlı Pergamon kentine yeni bir vali atanmıştır. Valinin karısı Crispina kendisine boş bir ev seçmek yerine, kentin en eski evlerinden birinde oturmayı istemiş, Arete’nin ve atalarının yüzsenelerdır yaşadığı evi ellerinden alıp oraya yerleşmiştir. Arete’nin evini geri kazanmak için başlattığı mücadele, onu yeni tanıştığı Plin’le birlikte şehrin kadim gizemlerine ve atalarından kalma sırlara sürükler. Pergamon’un krallık hazinesi tehlikede midir?
 
2014 senesinde UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı Pergamon’un tarihi ve eşsiz güzellikleri, arkeolog, akademisyen Nesibe Çakır’ın bu romanında yeniden canlanıyor. Okurları dönemin gündelik yaşamına, pazar yerlerine, kütüphanelerine, aile sofralarına davet eden romanın sonunda, kentin tarihsel bağlamına; siyasi, kültürel, sanatsal ayrıntı kısmına değinen bölümler yer alıyor.

Pergamon’un Kayıp Hazinesi kitap özeti

Pergamon’un Kayıp Hazinesi pdf oku

Pergamon’un Kayıp Hazinesi Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button