Akademik Kitaplar

Pediatri Hemşireliği Zeynep Conk Akademisyen Kitabevi Pdf indir

Pediatri Hemşireliği Zeynep Conk Akademisyen Kitabevi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Pediatri Hemşireliği Zeynep Conk Akademisyen Kitabevi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Akademisyen Kitabevi aracılığıyla çıkarılan Pediatri Hemşireliği Zeynep Conk Akademisyen Kitabevi Kitabı 1011 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Pediatri Hemşireliği Zeynep Conk Akademisyen Kitabevi kitabı 20.00×27.00 cm‘dir. 2018 nolu ISBN numarasına sahip Pediatri Hemşireliği Zeynep Conk Akademisyen Kitabevi kitabının yazarı Zeynep ConkPediatri Hemşireliği Zeynep Conk Akademisyen Kitabevi PDF indirebilirsiniz.

Pediatri Hemşireliği Zeynep Conk Akademisyen Kitabevi Kitabı Pdf indir

Pediatri Hemşireliği PDF, Pediatri hemşireliği hususunda kapsamlı ve rehber niteliğinde olacak bir kitap oluşturma düşüncesi senelerdır düşlediğimiz bir özlemdi. Bu zamanda Türkiye’de tüm hemşirelik fakülteleri, yüksekokulları ve sağlık yüksekokullarında görev yapan, çocuk sağlığı ve hastalıkarı hemşireliği bilim dalında uzmanlaşmış 54 öğretim üyesi aracılığıyla seçilen kitap bölümleri paylaşıldı. Uzun bir hazırlık aşamasından sonra Pediatri Hemşireliği Kitabımızın okuyucularına ulaşma sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Kitabın hazırlık aşamasında yazarlarımızdan aldığımız olumlu geri bildirimler çalışmalarımızda bize heyecan ve motivasyon sağladı.

Pediatri Hemşireliği - Zeynep Conk - Akademisyen KitabeviElinizdeki Pediatri Hemşireliği Kitabının planlanması aşamasında, pediatri hemşireliğinde ders ve yardımcı ders kitaplarına bir yenisini kazandırmak ve pediatri hemşireliği dersi alan öğrencilerin bu alandaki temel gereksinimlerine yanıt verebilecek kapsamlı, anlaşılabilir ve işlevsel niteliği olan kaynak bir kitap olması hedeflenmiştir. Pediatri Hemşireliği Kitabımızın amacı, çocuk sağlığı ve hastalıkları hemşireliği dersi alan öğrencilerimize çocuk sağlığının muhafaza edilmesi ve geliştirilmesi, çocuk hastalıkları ve bu hastalıklardan korunma ile alakalı temel bilgi kazandırmaktır. Ayrıca hasta çocuklara bakım verirken öğrencilere rehber oluşturması ve mezuniyet ardından da ihtiyaç duyabilecekleri zamanlarda başvurabilecekleri temel ve güncel bilgileri içeren bir başvuru kaynağı olması hedeflenmiştir.

Pediatri Hemşireliği PDF indir, Hemşirelerin sağlık yönündeki gelişmeleri yakında zamandan izlemeleri ve bu gelişmeleri sağlıklı/hasta çocuğun bakımına yansıtabilmeleri beklenir. Bu nedenle pediatri hemşireliği alanında yeni gelişmelerin ışığında, geleneksel bakım metotlarınin yanılgılarını ve noksanlıklerini gidererek, çocuğun tüm gelişim evrelerini bilinçli bir biçimde izleyerek, sağlık ve hastalık durumlarında onun gereksinimlerini zamanında ve yeterli ölçüde karşılamak isteyen pediatri hemşireleri için de başvuru niteliğinde bir kaynak olması diğer bir hedefimiz olmuştur. Hemşirenin hastasına kapsamlı bir bakım verebilmesi için çocuğun hastalığı ile ilgili bilgi sahibi olmasının bunun yanında, çocuğun bakımını her çocuğa özgü olarak planlaması, uygulaması, değerlendirmesi ve aile merkezli bakım vermesi gereklidir.

Bu nedenle kitapta, sistem hastalıkları ele alınırken önce alakalı sistemin fonksiyonel yapısı, hastalığın fizyopatolojisi, tanı ve nasıl tedavi edileceği ile ilgili bakıma temel oluşturacak kuramsal bilgiler verilmiş, bu bilgiler ışığında hemşirelik tanılarına yönelik hemşirelik girişimleri hasta ve tanıya özgü sonuç kriterleri ile hemşirelik yönetimi açıklanmıştır. Bazı bilgiler pekiştirmeyi sağlamak maksadıyla yeri geldikçe tekrar edilmiştir. Kitabımız, çocukluk dönemlerinde karşılaşılabilen hastalık ve poblemleri irdeleyen, hemşirelik uygulamalarında dikkate alınması gereken, çocuğu aile bireyleri ve yakın çevresiyle bir bütün olarak ele alan 26 bölümden oluşmuştur.

Etiketler: Pediatri Hemşireliği Zeynep Conk Akademisyen Kitabevi Pdf oku , Pediatri Hemşireliği Zeynep Conk Akademisyen Kitabevi Pdf kitap indir, Pediatri Hemşireliği Zeynep Conk Akademisyen Kitabevi pdf oku ücretsiz, Pediatri Hemşireliği Zeynep Conk Akademisyen Kitabevi kitap indir ücretsiz, Pediatri Hemşireliği Zeynep Conk Akademisyen Kitabevi pdf indir yandex, Pediatri Hemşireliği Zeynep Conk Akademisyen Kitabevi pdf oku özet, Pediatri Hemşireliği Zeynep Conk Akademisyen Kitabevi kitap özeti.

 

Related Articles

Back to top button