Edebiyat Kitapları

Parayı Reddeden Adam Pdf indir

Parayı Reddeden Adam pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786053437802 sayfadan oluşan Parayı Reddeden Adam kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Mark Sundeen tarafından kaleme alınan Parayı Reddeden Adam isimli kitap The Man Who Quit Money dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Parayı Reddeden Adam kitabını 17.02.2016 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Parayı Reddeden Adam pdf oku indir.

Parayı Reddeden Adam pdf indir

2000 senesinde Daniel Suelo tüm parasını bir kenara attı ve yaşamaya başladı.
“Bağnazlığın cennetindense sevginin cehenneminde olmaya karar vermiştim.” 
Daniel Suelo, 2000 senesinde tüm parası olan otuz dolarını bir telefon kulübesinde bıraktı.  O zamandan beri parasız, yeni keşfettiği özgür ve güven içinde olma hissiyle yaşıyor. Parayı Reddeden Adam, bir adamın akıllıca ve mutlu bir biçimde, herhangi bir gelir elde etmeden veya tek bir sent bile kazanmadan yaşamayı nasıl öğrendiğini anlatıyor. Suelo vergi ödemiyor, yemek kuponları veya sosyal yardım kabul etmiyor. Utah kanyonlarındaki mağaralarda yaşıyor ve doğada yetişen yiyecekleri arayıp çöpleri topluyor. Artık bir kimlik bile taşımıyor. Yine de yemek, barınmak, sıcak bir yer gibi temel insan gereksinimlerini bi hayli fazla karşılıyor. Sundeen, Suelo’yu böyle bir yaşama yönlendiren enteresan izler ve yol gösterici felsefenin izini sürerken, ister rastgele ister planlı olsun, yaşamımızı nasıl yaşadığımız ve nasıl daha iyi bir hayata kavuşabileceğimizle alakalı provokatif bir yaklaşım sunarak enteresan sorular soruyor.
 
“Çok güzel, derin ve harika bir kitap. Hayatımın geriye kalan her gününde bu kitabı düşüneceğim.”
Elizabeth Gilbert
 
“Büyüleyici bir konu… Hem ses getiren bir karakter araştırması hem de modern hayata dair yerleşmiş bütün önyargılarımıza meydan okuyacak bir biçimde, son derece kışkırtıcı.”
The Salt Lake City Weekly
“Daniel Suelo toplumumuzun hemen hemen en sahte ama en hâkim inancı olan parayla, daha doğrusu borç kavramıyla ilişkisini kesen bir adam. Onun parasız bir yaşamı seçişinin ardındaki mantık ve süreci anlamak için yola koyulan Sundeen, Suelo’yu bu yola iten ruhsal, psikolojik, fiziksel ve felsefi arayışların da izlerini sürüyor.”  The Rumpus

Parayı Reddeden Adam kitap özeti

Parayı Reddeden Adam pdf oku

Parayı Reddeden Adam Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button