Çocuk Kitapları

Oz Büyücüsü Lyman Frank Baum Pdf indir

Oz Büyücüsü Lyman Frank Baum Arkadaş Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Oz Büyücüsü Lyman Frank Baum Arkadaş Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Arkadaş Yayınları aracılığıyla çıkarılan Oz Büyücüsü Lyman Frank Baum Arkadaş Yayınları Kitabı 120 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Oz Büyücüsü Lyman Frank Baum Arkadaş Yayınları kitabı 11.50×16.00 cm‘dir. Aralık 2019 nolu ISBN numarasına sahip Oz Büyücüsü Lyman Frank Baum Arkadaş Yayınları kitabının yazarı Lyman Frank BaumOz Büyücüsü Lyman Frank Baum Arkadaş Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Oz Büyücüsü Lyman Frank Baum Arkadaş Yayınları Kitabı Pdf indir

Kansas’ta yaşadığı ufak bir çiftlikte korkunç bir kasırgaya yakalanan Dorothy ve köpeği Tot, kendilerini fakat düşlerde rastlanan enteresan bir yerde, Oz Ülkesi’nde bulurlar.

Oz Ülkesi dört bölgeden oluşmakta ve bu bölgelerin her birine bir cadı hükmetmektedir. Evine ve Kansas’a dönmek için yardım dileyen Dorothy, bu dileğinin fakat Oz Büyücüsü’nün yardımlarıyla olabilecek olabileceğini öğrenir. Bu kudretli büyücüyü bulmak için yola koyulan Doroty’nin başından bir sürü enteresan olay geçer ve Oz Büyücüsü’ne ulaşmaya çalışırken bir Korkuluk, Teneke Adam ve korkak bir aslanla arkadaş olurlar.

Türlü maceralarla dolu bu yolculuk Doroty ve enteresan dostlarına çok şeyler katacak; sabır, arkadaşlık, dayanışma ve azim gibi konularda çok kıymetli deneyimler kazanmasını sağlayacaktır.

Amerikalı yazar Lyman Frank Baum’un (1856-1919) bu ünlü eseri, 1900 senesinde basıldıktan iki yıl sonra Broadway’de müzikal olarak sahneye konuldu. Yayına girdiği günden sonra kısa bir sürede çocuk edebiyatının başyapıtlarından biri hâline gelen ve 1939’da ilk kez beyaz perdeye aktarılan Oz Büyücüsü, yakın günlerde gösterime giren yeni sinema uyarlamasıyla da büyük beğeni toplamıştı.

Etiketler: Oz Büyücüsü Lyman Frank Baum Arkadaş Yayınları Pdf oku , Oz Büyücüsü Lyman Frank Baum Arkadaş Yayınları Pdf kitap indir, Oz Büyücüsü Lyman Frank Baum Arkadaş Yayınları pdf oku ücretsiz, Oz Büyücüsü Lyman Frank Baum Arkadaş Yayınları kitap indir ücretsiz, Oz Büyücüsü Lyman Frank Baum Arkadaş Yayınları pdf indir yandex, Oz Büyücüsü Lyman Frank Baum Arkadaş Yayınları pdf oku özet, Oz Büyücüsü Lyman Frank Baum Arkadaş Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button