Tarih Kitapları

Osmanlı’nın 7 Cephede 7 Düvelle Savaşı Pdf indir

Osmanlı’nın 7 Cephede 7 Düvelle Savaşı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 176 sayfadan oluşan Osmanlı’nın 7 Cephede 7 Düvelle Savaşı kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Burhan Bozgeyik tarafından kaleme alınan Osmanlı’nın 7 Cephede 7 Düvelle Savaşı isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Osmanlı’nın 7 Cephede 7 Düvelle Savaşı kitabını 9786058343955 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Osmanlı’nın 7 Cephede 7 Düvelle Savaşı pdf oku indir.

Osmanlı’nın 7 Cephede 7 Düvelle Savaşı pdf indir

Osmanlı Devleti, Birinci Dünya Savaşı’nda yedi cephede birden savaşmıştır. Bu savaş, şanlı, fakat talihsiz bir devletin sekerâtı (can çekişmesi) gibidir. Bir zamanlar yirmi milyon kilometrekarelik yüzölçümüne hükmeden Osmanlı’nın üzerine yedi düvel birden çullanmıştı. Hedefleri, terekesinden 40 devletin çıktığı bu devletin topraklarını ele geçirmekti. Kahraman ecdâdımız, cihadın farz-ı ayn olduğu o devrede canla başla mücâdele etti. Her aileden en az bir şehit verildi. Yüz binlerce şehidin kanıyla yazılan o şanlı mücâdele, tarihimiin “en acı hikayesi”dir. Bir de ne yazık ki tarihimizin en az bilinen devresidir. Halbuki, ne kadar acı da olsa, elem verici de olsa, tarihimizin bu bölümünü çok iyi bilmek durumundayız. Zira, bu ülkenin dünkü düşmanları bugün de mevcut ve hâlâ ellerini yakamızdan çekmiş değiller.
Şayet biz, geçmişten layıkıyla ders alır, dostumuzu düşmanımızı iyi tanırsak, düşmanın kurduğu tuzakları önceden sezebilirsek, hem elimizdeki mevcut toprakları korumuş, hem de dersimize iyi çalışmak suretiyle dünya çapındaki bütün mazlum kardeşlerimizi kurtarmanın yolunu bulmuş bulunacağız.
Başta Filistin toprakları olmak üzere, bir çok İslam ülkesi ve aşağı yukarı bütün dünya, Osmanlı zamanındaki huzura ve refaha hasret dururmda. Yedi cephedeki savaşlardan gerekli dersi alıp, mağlubiyet psikolojisini üzerimizden atarak, fetihler ve zaferler devrindeki ruh iklimini yakaladığımız takdirde, bütün o şehitlerin ve gâzilerin ruhu şad olacaktır.
Şanlı ecdâdımız, Osmanlı devleti sekerât halindeyken bile kahramanca mücâdele etmiş, üzerine düşen vazifeyi hakkıyla yerine getirmiş, tarihe altın harflerle yazılan destanlar sergilemiştir.
Buyurun bu hüzünlü, zorlu ve ibretlerle dolu tarihi birlikte okuyalım…

Osmanlı’nın 7 Cephede 7 Düvelle Savaşı kitap özeti

Osmanlı’nın 7 Cephede 7 Düvelle Savaşı pdf oku

Osmanlı’nın 7 Cephede 7 Düvelle Savaşı Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button