Tarih Kitapları

Osmanlı Padişah Tuğraları PDF İndir (Suha Umur)

Osmanlı Padişah Tuğraları PDF İndir (Suha Umur), e-kitap bölümümüzde Osmanlı Padişah Tuğraları PDF İndir (Suha Umur) başlığı ile kitap özetini paylaştık. Osmanlı Padişah Tuğraları PDF İndir (Suha Umur) kitabın detayları yazımızda.. 

Osmanlı Padişah Tuğraları PDF İndir (Suha Umur)

Suha Umur, Osmanlı Padişah Tuğraları, pdf, oku, indir, e kitap, Osmanlı Tarihi, Tarih, Araştırma, İnceleme alanlarında eserler vermiş olan yazar Suha Umur’un son eseridir. PDF formatında inceleyebileceğiniz bu eserde Osmanlı Padişahlarının kullandığı Tuğraların fotoğrafıyla yer almakla birlikte, Tuğraların bölümleri, Tuğraların metinleri, Şehzadeler ve şehzadelerin tuğraları, Paralar üzerindeki tuğralar gibi konulara da değinilmiştir.

“Tuğranın, hükümdarın yazılı alameti, nişanı yahut damgası olarak eski Türk devletlerinde belgelerin üst tarafına konulmak sureti ile çok eski zamanlardan beri kullanılmakta olduğuna şüphe yoktur. Osmanlılar da aynı geleneği sürdürmişlerdir. Lakin, Osmanlı İmparatorluğu zamanında gelişmiş olan tuğra şeklinin eski tuğralardan gelmediği bellidir.”

Osmanlı Padişah Tuğraları PDF

Dosya Boyutu 39 MB

 

Related Articles

Back to top button