Akademik Kitaplar

Osmanlı Mimarlığı Tarihi Ciltli Godfrey Goodwin Kabalcı Yayınevi Pdf indir

Osmanlı Mimarlığı Tarihi Ciltli Godfrey Goodwin Kabalcı Yayınevi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Osmanlı Mimarlığı Tarihi Ciltli Godfrey Goodwin Kabalcı Yayınevi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kabalcı Yayınevi aracılığıyla çıkarılan Osmanlı Mimarlığı Tarihi Ciltli Godfrey Goodwin Kabalcı Yayınevi Kitabı 730 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. Kuşe Kağıt baskı ile çıkan Osmanlı Mimarlığı Tarihi Ciltli Godfrey Goodwin Kabalcı Yayınevi kitabı 17.00×24.50 cm‘dir. 9789759971939 nolu ISBN numarasına sahip Osmanlı Mimarlığı Tarihi Ciltli Godfrey Goodwin Kabalcı Yayınevi kitabının yazarı Godfrey GoodwinOsmanlı Mimarlığı Tarihi Ciltli Godfrey Goodwin Kabalcı Yayınevi PDF indirebilirsiniz. 

Osmanlı Mimarlığı Tarihi Ciltli Godfrey Goodwin Kabalcı Yayınevi Kitabı Pdf indir

Osmanlı Mimarlığı Tarihi Ciltli Godfrey Goodwin Kabalcı Yayınevi

Godfrey Goodwin, bu kitapta İslam sanatının ve mimarlığının bilimsel temellerini, Anadolu’yu karış karış tarayarak kaydettiği yüksek kaliteli fotoğraflarla âdeta belgeliyor. Kubbe ayrıntı kısmı, kubbenin üzerine oturtulduğu fil ayakları, sıcak suyun bir hamamda mermerlerin altından ustaca dolaştırılması, güneş sıcaklığının ve aydınlığının optimal düzeyde kullanılması mimarinin bugün de temel poblemleri değil mi! Yazarın Osmanlı tarihine aşina olduğu zaten bilinir… Mimarinin temel endişeleri, hatta arada bir can sıkıcı bir biçimde kendini tekrar eden formlarının dışında, insanı büyük bir zevk ve merakla içine alan mimari süsleme sanatları ve temel mimarlık üretiminin bir parçası ve devamı olan ahşap işçiliği, kalem işleri, varak yaldız, doğal ve yapay aydınlatma, akustik gibi ince mimari işlerde de eğitici bilgiler veriyor. Goodwin’in tarihçi arka planı ise, onun bu eserini kuru bir mimarlık kitabı olmaktan çıkarıp formların ve estetiğin, dönemin siyasal süreçleri ile girdiği renk, hacim ve duygu ilişkilerini de göz önüne seriyor. Bilimsel bütünlükten kopmadan mimariden tarihe, tarihten mimariye geçerek: tarihi mimarlıkta tanımlarken mimarlığı da tarih boyutu içinde anlatıyor. Okurken Goodwin’in tarihimizi ve kültürümüzü ne kadar sevdiğini anlıyorsunuz. Tarihi sevmeden, Türkiye’yi sevmeden, mimarlığı sevmeden böyle görkemli bir kitap yazılamazdı zaten…

Etiketler: Osmanlı Mimarlığı Tarihi Ciltli Godfrey Goodwin Kabalcı Yayınevi Pdf oku , Osmanlı Mimarlığı Tarihi Ciltli Godfrey Goodwin Kabalcı Yayınevi Pdf kitap indir, Osmanlı Mimarlığı Tarihi Ciltli Godfrey Goodwin Kabalcı Yayınevi pdf oku ücretsiz, Osmanlı Mimarlığı Tarihi Ciltli Godfrey Goodwin Kabalcı Yayınevi kitap indir ücretsiz, Osmanlı Mimarlığı Tarihi Ciltli Godfrey Goodwin Kabalcı Yayınevi pdf indir yandex, Osmanlı Mimarlığı Tarihi Ciltli Godfrey Goodwin Kabalcı Yayınevi pdf oku özet, Osmanlı Mimarlığı Tarihi Ciltli Godfrey Goodwin Kabalcı Yayınevi kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button