Bilgisayar Kitapları

Ortaokul Öğrencileri İçin Small Basic ile Kodlama Eğitimi Oğuz Bayrak Kodlab Yayın Dağıtım Pdf indir

Ortaokul Öğrencileri İçin Small Basic ile Kodlama Eğitimi Oğuz Bayrak Kodlab Yayın Dağıtım Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Ortaokul Öğrencileri İçin Small Basic ile Kodlama Eğitimi Oğuz Bayrak Kodlab Yayın Dağıtım Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kodlab Yayın Dağıtım aracılığıyla çıkarılan Ortaokul Öğrencileri İçin Small Basic ile Kodlama Eğitimi Oğuz Bayrak Kodlab Yayın Dağıtım Kitabı 128 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Ortaokul Öğrencileri İçin Small Basic ile Kodlama Eğitimi Oğuz Bayrak Kodlab Yayın Dağıtım kitabı 15.00×21.00 cm‘dir. Kasım 2020 nolu ISBN numarasına sahip Ortaokul Öğrencileri İçin Small Basic ile Kodlama Eğitimi Oğuz Bayrak Kodlab Yayın Dağıtım kitabının yazarı Oğuz BayrakOrtaokul Öğrencileri İçin Small Basic ile Kodlama Eğitimi Oğuz Bayrak Kodlab Yayın Dağıtım PDF indirebilirsiniz. 

Ortaokul Öğrencileri İçin Small Basic ile Kodlama Eğitimi Oğuz Bayrak Kodlab Yayın Dağıtım Kitabı Pdf indir

İnsanların, kendilerine verilen talimatları algılayabildikleri “konuşma dilleri” ölçüsünde yerine getirdikleri gibi bilgisayarlar da kendilerine verilen talimatları algılayabildikleri programlama dilleri ölçüsünde yerine getirirler.
Bugün, bireylerin algıladığı ve kullandığı Türkçe, Almanca, Rusça, İngilizce gibi bir çok konuşma dili olduğu gibi bilgisayarların da algıladığı Pyhton, Java, C, PHP, Delphi gibi bir çok programlama dili mevcuttur. Microsoft Small Basic de bunlardan biridir.

Small Basic, uygulamalarını komut istemi/konsol penceresinde klavye girişleri vasıtasıyla program çıktısı olarak sunan, özellikle öğrenciler için geliştirilmiş metin tabanlı bi hayli kolay anlaşılabilir bir kodlama düzenleyicisidir.

Bu kitap, Small Basic derslerini sistematik biçimde zengin konu emsallari ve alıştırmalarıyla okuyucusuna sunarak kodlamanın mantığını aktaran bir çalışmadır. Her alıştırma öğrencilerin algoritmik/bilişimsel düşünme becerilerini arttırarak temel kodlama kavramları bağlamında, yeni örnek programlar üretmelerine kapı aralayıcı bir biçimde hazırlanmıştır.

Eserin tüm öğrenci ve öğretmen dostlarımıza faydalı olması dileğiyle…

Başlıca Konular

Temel Kavramlar
Small Basic’i Edinmek
Small Basic’i Tanımak
Kodlama Çalışmalarına Hazırlık
Ekrana Yazdırma Komutları
Program Geliştirme/Güncelleme Kavramı
Renk Komutları
Değişken Kavramı
Değişken Kullanmanın Avantajları
Matematiksel İşlemler
Karar Yapıları
Döngü Yapıları
Dizi Yapıları
Alt Yordamlar
Kodlama Analizleri
Beyin Fırtınası Çalışmaları ve İpuçları
Ünlü Bilimcilerden Işık Tutan Sözler
Kodlama Çalışırken Avantaj Sağlayan Özellikler

Etiketler: Ortaokul Öğrencileri İçin Small Basic ile Kodlama Eğitimi Oğuz Bayrak Kodlab Yayın Dağıtım Pdf oku , Ortaokul Öğrencileri İçin Small Basic ile Kodlama Eğitimi Oğuz Bayrak Kodlab Yayın Dağıtım Pdf kitap indir, Ortaokul Öğrencileri İçin Small Basic ile Kodlama Eğitimi Oğuz Bayrak Kodlab Yayın Dağıtım pdf oku ücretsiz, Ortaokul Öğrencileri İçin Small Basic ile Kodlama Eğitimi Oğuz Bayrak Kodlab Yayın Dağıtım kitap indir ücretsiz, Ortaokul Öğrencileri İçin Small Basic ile Kodlama Eğitimi Oğuz Bayrak Kodlab Yayın Dağıtım pdf indir yandex, Ortaokul Öğrencileri İçin Small Basic ile Kodlama Eğitimi Oğuz Bayrak Kodlab Yayın Dağıtım pdf oku özet, Ortaokul Öğrencileri İçin Small Basic ile Kodlama Eğitimi Oğuz Bayrak Kodlab Yayın Dağıtım kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button