Tarih Kitapları

Ortaçağ Avrupasında Cadılar ve Cadı Avı, Haydar Akın, Pdf İndir

Ortaçağ Avrupasında Cadılar ve Cadı Avı, Haydar Akın, Pdf İndir, e-kitap bölümümüzde Ortaçağ Avrupasında Cadılar ve Cadı Avı, Haydar Akın, Pdf İndir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Ortaçağ Avrupasında Cadılar ve Cadı Avı, Haydar Akın, Pdf İndir kitabın detayları yazımızda.. 

Ortaçağ Avrupasında Cadılar ve Cadı Avı, Haydar Akın, Pdf İndir

Haydar Akın, Ortaçağ Avrupasında Cadılar ve Cadı Avı, pdf, e-kitap, indir, oku, tarih anabilim dalında doktoro yapan yazar bu kitabında cadılar, büyüler ve büyücülüğü tarihsel zamanda incelemiştir. Cadı kimliğinin ortaya çıkışı ve ortaçağda cadı inancının gelişimi, avrupa ülkelerinde cadı avının başlaması gibi konular ele alınmış.

“Cadılar aracılığıyla idare edilen, şeytanı ve demonu canlandıran diğer hayvanlar gibi, dişi domuz, teke ve keçi de iffetsizliğin ve ölçüsüzlüğün sembolüydü. Dişi domuz ve tekeyi böyle bir seviyeye oturtan inanışın kökeninde, Hristiyanlık öncesi kültürlerde üretkenliğin/bereketin sembolü olan anatanrıçalar kültüyle, ardındanki zamanlarda erkek bereket tanrılarıyla olan bağlantıları gösterilebilir.

Ortaçağ Avrupasında Cadılar ve Cadı Avı PDF

Dosya Boyutu 12 MB

 

Related Articles

Back to top button