Akademik Kitaplar

Orhun Abideleri Muharrem Ergin PDF İndir

Orhun Abideleri Muharrem Ergin PDF İndir, e-kitap bölümümüzde Orhun Abideleri Muharrem Ergin PDF İndir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Orhun Abideleri Muharrem Ergin PDF İndir kitabın detayları yazımızda.. 

Orhun Abideleri Muharrem Ergin PDF İndir

Muharrem Ergin, Orhun Abideleri, e kitap, pdf, indir, oku, 1923 doğumlu Türkolog Ergin Orhun Abidelerinin günümüz Türkçesine birebir çevirisini yapmıştır. İ. Ü. Edebiyat Fakültesi Mezunu yazar, 1971 senesinde profesör olmuştur. Türk Dili ve Kültürü ile alakalı çok sayıda eser kaleme almış ve çok sayıda makalesi yayımlanmıştır.

“Orhun abideleri Göktürk devrinden kalma kitabelerdir. Göktürkler, milattan önceki asırlarda Hunlar aracılığıyla kurulup, değişen sülaleler ve boylar idaresinde devam ede gelen Asya’daki büyük Türk imparatorluğunun 6. asırla 8. asır içindeki devresinde hüküm sürmüşlerdir.”

Yirmi bir yaşında iken, Çaça generale karşı savaştık. En önce Tadıgın, Çorun bozatına binip hücum etti. O at orda 1 Öldü. İkinci olarak İşbara Yamtarın boz atına binip hücum etti. O at orda öldü. Üçüncü olarak Yigen Silig beyin giyimli doru atına binip hücum etti. O at orda öldü. Zırhından kaftanından yüzden fazla ok ile vurdular, yüzüne başına bir tane değdirmedi. …Hücum ettiğini, Türk beyleri, hep bilirsiniz. O orduyu orda yok ettik. – alıntı

Orhun Abideleri PDF

Dosya Boyutu 1 MB

 

Related Articles

Back to top button