Çocuk Kitapları

Organlarımız Konuşuyor Duyuyor musunuz? Pdf indir

Organlarımız Konuşuyor Duyuyor musunuz? pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 152 sayfadan oluşan Organlarımız Konuşuyor Duyuyor musunuz? kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Faruk Kanger tarafından kaleme alınan Organlarımız Konuşuyor Duyuyor musunuz? isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Organlarımız Konuşuyor Duyuyor musunuz? kitabını 9789944835824 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Organlarımız Konuşuyor Duyuyor musunuz? pdf oku indir.

Organlarımız Konuşuyor Duyuyor musunuz? pdf indir

Baharda şırıl şırıl akan dereler, ağaçların hışırdayan yaprakları bize kendi dillerince kim bilir, neler söyler?
Tatlı bir musikiyle ötüşürken uçan kuşlar, onlara eşlik eden arılar, böcekler acaba bize neler anlatır?
Yoksa siz, yalnızca bireylerin mı konuştuğunu sanıyorsunuz? Tabii ki bütün evren konuşur kendi dilince. Mesela toprak konuşur, toprakta yeşeren buğday filizi konuşur:
– ‘‘Beni yaratan Rabbim, size rızık olarak beni gönderiyor, sofralarınıza ekmek olmaya geliyorum.’’ der.
Çağlayan ırmaklardaki sular derki ‘‘Vücudunuzda akan damarlar gibi, bütün yeryüzünü dolaşıyoruz gittiğimiz her yere yeşillik, taptaze hayat götürüyoruz, tıpkı bütün hücrelerinize besin ve oksijen taşıyan kan gibi…’’
Evet, hakikaten de her şeyi konuşturan Allah, vücudumuzu da konuşturur. Onda yaratıp bize kullanmamız için emanet olarak verdiği organları da konuşturur. Hem de herkesin anlayacağı bir dilde… Bakın bu gerçeği Kur’an nasıl anlatıyor:
Onlar (kötülük işleyenler ahirette ateşe) yaklaştıklarında, kulakları, gözleri ve derileri (onların dünya çapındayken yaptıklarına) şahtilik yapacak, yaşadıklarını anlatacaklar. (Kötülük yapanlar hayretler içinde) derilerine soracaklar:
– “Neden (bizim kötülüklerimizi anlatıyorsunuz) bize karşı tanıklık yaptınız?” Derileri de:
– “Her şeye konuşma olanağı veren Allah, bizi de konuşturdu. Sizi yoktan var eden Allah’tır, şimdi yine O’na döndürülüyorsunuz.
Halbuki siz önceden (dünya çapındayken) ne kulaklarınızın, ne gözlerinizin, ne de derilerinizin hakkınızda tanıklık yapmanızdan çekinmiyor, yaptıklarınızı Allah bilmez sanıyordunuz. Ve Rabbiniz ile ilgiliki bu yanlış düşünce sizi helake sürükledi, böylece mahvolup gidenlerden oldunuz!” (Fussilet Sûresi, 20.,21.,22. ve 23. âyetler)
Bu âyeti kerimeler gösteriyor ki aslında her organımızın kendine mahsus mucizevî bir dili ve hafızası var. Onların hepsi ne yapmaları gerektiğini kusursuzca bildikleri gibi bizim kendileriyle ne yaptıklarımızın da çok iyi farkındalar. Hem de bütün evrenı yaratan yüce Rabbimizin huzurunda bildiklerini, ayrıntısıyla anlatacak kadar…
Öyleyse daha dünya çapındayken vücudumuzun ve hizmetimize verilen organlarımızın dilini anlamamız, onların konuşmalarını işitebilmemiz gerekir. Yoksa onları duymayı ahirete bırakırsak çok geç olabilir, değil mi?
Haydi öyleyse, organlarımızın konuşmalarına kulak verelim. Bakalım bize neler anlatacaklar! Hangi sırlarını bizimle paylaşacaklar!
Şşşt sessiz olun! Duyuyor musunuz, bakın nasıl da konuşuyorlar!
Dr. Faruk Kanger
Üsküdar 2013

Organlarımız Konuşuyor Duyuyor musunuz? kitap özeti

Organlarımız Konuşuyor Duyuyor musunuz? pdf oku

Organlarımız Konuşuyor Duyuyor musunuz? Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button