Bilgisayar Kitapları

Organik Kimyada Bilgisayar Destekli Hesaplama Örnekleri Murat Tolga Kayalar Gece Kitaplığı Pdf indir

Organik Kimyada Bilgisayar Destekli Hesaplama Örnekleri Murat Tolga Kayalar Gece Kitaplığı Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Organik Kimyada Bilgisayar Destekli Hesaplama Örnekleri Murat Tolga Kayalar Gece Kitaplığı Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Gece Kitaplığı aracılığıyla çıkarılan Organik Kimyada Bilgisayar Destekli Hesaplama Örnekleri Murat Tolga Kayalar Gece Kitaplığı Kitabı 412 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Organik Kimyada Bilgisayar Destekli Hesaplama Örnekleri Murat Tolga Kayalar Gece Kitaplığı kitabı 16.00×24.00 cm‘dir. Haziran 2021 nolu ISBN numarasına sahip Organik Kimyada Bilgisayar Destekli Hesaplama Örnekleri Murat Tolga Kayalar Gece Kitaplığı kitabının yazarı Murat Tolga KayalarOrganik Kimyada Bilgisayar Destekli Hesaplama Örnekleri Murat Tolga Kayalar Gece Kitaplığı PDF indirebilirsiniz. 

Organik Kimyada Bilgisayar Destekli Hesaplama Örnekleri Murat Tolga Kayalar Gece Kitaplığı Kitabı Pdf indir

Bu çalışmada, 32 adet 4,5-dihidro-1H-1,2,4-triazol-5-on türevinin 1H-NMR ve 13C-NMR ile infrared spektral verileri deneysel ve teorik olarak, bağ açıları, bağ uzunlukları, formal yükleri, homo-lumo enerjileri, dipol momentleri ve enerjileri ise teorik olarak bilgisayar ortamında iki farklı set kullanılarak incelenmiştir. Çalışma için gerekli deneysel 1H-NMR ve 13C-NMR spektrum değerleri ile IR spektral verileri literatürlerden alınmıştır. Çalışmada ilk kez incelenen bileşikler B3LYP/6311G(d) ve HF/6311G(d) metoduna göre optimize edilmiştir. Optimize işleminden sonra 1H- NMR ve 13C-NMR isotropik kayma değerleri Gaussian G03 paket programı kullanılarak GIAO metoduna göre hesaplanmıştır. Burada bulunan değerler TMS için bulunan değerlerden çıkarılmıştır. Deneysel ve teorik olarak bulunan değerler ? exp=a+b. ? calc. eşitliğine göre grafiğe geçirilmiştir. Sigmaplot programı kullanılarak a ve b sabitleri regresyon katsayısı ile standart hata değerleri bulunmuştur.

Yapılan değerlendirme neticesinde her iki yönteminde deneysel sonuçlarla uyumlu olduğu görülmüştür.

İki yöntemle incelenen bileşiklerin ir absorpsiyon frekansları hesaplanmış, deneysel verilerle mukayese edilerek uyumlu oldukları görülmüş ve B3LYP metoduna göre elde edilen veriler kullanılarak teorik infrared spektrumu oluşturulmuştur. Ayrıca, bileşiklerin deneysel infrared spektrumları da verilmiştir.

Etiketler: Organik Kimyada Bilgisayar Destekli Hesaplama Örnekleri Murat Tolga Kayalar Gece Kitaplığı Pdf oku , Organik Kimyada Bilgisayar Destekli Hesaplama Örnekleri Murat Tolga Kayalar Gece Kitaplığı Pdf kitap indir, Organik Kimyada Bilgisayar Destekli Hesaplama Örnekleri Murat Tolga Kayalar Gece Kitaplığı pdf oku ücretsiz, Organik Kimyada Bilgisayar Destekli Hesaplama Örnekleri Murat Tolga Kayalar Gece Kitaplığı kitap indir ücretsiz, Organik Kimyada Bilgisayar Destekli Hesaplama Örnekleri Murat Tolga Kayalar Gece Kitaplığı pdf indir yandex, Organik Kimyada Bilgisayar Destekli Hesaplama Örnekleri Murat Tolga Kayalar Gece Kitaplığı pdf oku özet, Organik Kimyada Bilgisayar Destekli Hesaplama Örnekleri Murat Tolga Kayalar Gece Kitaplığı kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button