Felsefe Kitapları

Öpüşme (Metafizikten Erotiğe) – Adrianne Blue PDF indir

Öpüşme (Metafizikten Erotiğe) – Adrianne Blue, pdf kitap bölümümüzde 2015 senesinde kaleme alınan Öpüşme (Metafizikten Erotiğe) – Adrianne Blue kitabını sizlerle paylaştık. Öpüşme (Metafizikten Erotiğe) – Adrianne Blue kitabının detayları..

Öpüşme (Metafizikten Erotiğe) – Adrianne Blue – Özeti

Öpüşme (Metafizikten Erotiğe) – Adrianne Blue

Öpüşme (Metafizikten Erotiğe) – Adrianne Blue

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2015
Eklenme: Eylül 9th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 240
Yazar: Adrianne Blue
562

Öpüşme (Metafizikten Erotiğe), “Öpüşmeyle başladı aşk” diyen Adrianne Blue, öpüşmeyi nasıl keşfettiğimiz sorusunun yanıtını aramaya koyuluyor bu kitapta.

Acaba Freud’un dediği gibi memeden kesilme gününün yani kıyamet gününün gelişiyle mi başladı?

Yaratılıştan mı bilinmekte yoksa öğrendik mi?

Birbiriyle çatışan bir çok entelektüel alanda kısa bir yolculuğa çıkan ve dünya coğrafyasındaki tecrübelerini buna ekleyen yazar bireylerin yüzde doksanının öpüştüğünü dile getiriyor ve ekliyor: Artık kimse öpüşmenin çocuk yapmakla ilgisi olduğuna inanmıyor.

Öpüşmenin, öpücüklerin macerasını Freud’dan etnologlara, antropologlardan şairlere, romanslardan heykel ve resme, Hollywood’dan edebiyata uzanan “enteresan” öykülerle süslüyor.Masumiyet çağından zevk çağına öpüşlerin tarihini anlatıyor: yanak yanağa, dudak dudağa; elden, dilden, cinsel organlardan, ayaktan… Doğu’da ve Batı’da öpüş geleneği, cinsel ahlakın ve kültürel koşulların ürünüdür; ama erotik öpüş, “Fransız öpücüğü” adıyla artık McDonalds’lı, tişörtlü, pop müzikli küresel dünyanın her yerinde bilinmekte.

Fahişeler müşterileriyle neden öpüşmez?

Öpüşme aşkla mı alakalıdir yoksa orgazm için bir geçiş mi?

Erkekler öpülen ve yatılan kadını neden ayırır?

“Cinsellik bugün tehlikeli hale gelince, insanları duraksatarak enine boyuna düşündürüp öpüştüren yeni bir romantik bilinç oluştu,” diyen Adrianne Blue hoş, akıcı üslubuyla yaşamımızın en önemli tinsel ve tensel eylemlerinden “öpüşme”yi anlamın sürekli olarakliğini çoğaltması bağlamında ele alarak tarih öncesinden günümüze insanın etik-estetik-erotik öpüş macerasıni at gözlüksüz bir bakışla anlatıyor.

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button