Çocuk Kitapları

Ölümsüz Aile – Natalie Babbitt PDF indir

Ölümsüz Aile – Natalie Babbitt, pdf kitap bölümümüzde 26 kasım 2018 senesinde kaleme alınan Ölümsüz Aile – Natalie Babbitt kitabını sizlerle paylaştık. Ölümsüz Aile – Natalie Babbitt kitabının detayları..

Ölümsüz Aile – Natalie Babbitt – Özeti

Ölümsüz Aile – Natalie Babbitt

Ölümsüz Aile – Natalie Babbitt

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
26 kasım 2018
Eklenme: Eylül 22nd, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 108
Yazar: Natalie Babbitt
3.871

Issız bir ormanın ortasında, suyundan içene ölümsüzlük vaat eden bir pınar… Bu pınarın suyundan içerek ölümsüzlüğe kavuşan, ama nedense ölümsüz olmaktan pek hoşnut olmayan bir aile…

Gün gelir pınarın başına bir genç kız gelir. Ölümsüz Aile, yani Tuck’lar, bu güzel kızın, pınarın suyundan içmesine engel olmak; akıp giden dünyanın, sürekli olarak değişen bir doğanın parçası olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu ispatlamak zorundadır.

Ölümsüz Aile geçtiğimiz yirmi yıl içinde milyonlarca çocuğa ulaştı; bir çok dile çevrildi, hem Amerika’da hem de Avrupa’da okullarda okutuldu. Çocuk edebiyatının bu unutulmaz klasiği, nihayet Türk çocuklarının beğenisine sunuluyor.

Treegap’a giden yol, uzun zaman önce, minimumından çok huzurlu olduklarını söyleyebileceğimiz bir inek sürüsü aracılığıyla açılmıştır. Çeşitli kavisler ve dönüşlerle, inişler ve çıkışlarla ufak bir tepenin eteklerine tırmanır, sonra yeniden aşağıya doğru uzanarak arıların işgalindeki bir yonca tarlasının kenarından biraz ilerler ve bir çayırın kıyısından devam eder.

Burada yolun kenarları gözden yitmeye başlar. Sanki ineklere orada durup sakin sakin otlamaları gerektiğini hatırlatmak için genişleyip yayılmıştır, artık ineklerin geviş getirme ve dalgın dalgın sonsuzluğun hayalini kurma zamanı gelmiştir.

Biraz ileride yol yeniden başlar ve nihayet koruya varır. Ama daha ilk ağaçların gölgesine ulaşır ulaşmaz sert bir dönüş yapar ve bu kez, nereye gideceğine karar verecek aklı varmış gibi, korunun etrafından dolaşır.

Koruyu geçtikten sonra ferahlık duygusu kaybolmaya başlar. Artık yol ineklerin yolu değildir. Onun yerine birdenbire bireylerin malı haline gelivermiştir.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button