Akademik Kitaplar

Okul Dışı Öğrenme Ortamları Arif Altun Pegem Akademi Yayıncılık Pdf indir

Okul Dışı Öğrenme Ortamları Arif Altun Pegem Akademi Yayıncılık Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Okul Dışı Öğrenme Ortamları Arif Altun Pegem Akademi Yayıncılık Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pegem A Yayıncılık Akademik Kitaplar aracılığıyla çıkarılan Okul Dışı Öğrenme Ortamları Arif Altun Pegem Akademi Yayıncılık Kitabı 400 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Okul Dışı Öğrenme Ortamları Arif Altun Pegem Akademi Yayıncılık kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Ekim 2019 nolu ISBN numarasına sahip Okul Dışı Öğrenme Ortamları Arif Altun Pegem Akademi Yayıncılık kitabının yazarı Arif AltunOkul Dışı Öğrenme Ortamları Arif Altun Pegem Akademi Yayıncılık PDF indirebilirsiniz. 

Okul Dışı Öğrenme Ortamları Arif Altun Pegem Akademi Yayıncılık Kitabı Pdf indir

İnformal mekanların formal eğitimde tamamlayıcı, zenginleştirici araç olarak kullanılması yaklaşımına, gerek Milli Eğitim Bakanlığı gerekse Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla git gide artan bir biçimde destek verilmektedir. Bu yaklaşımın sonuçlarını, 2023 Eğitim Vizyonu gibi eğitim politikalarında açıkça görmekteyiz. Okul dışı öğrenme mekanlarının kazanımlar ışığında etkili kullanımının sağlanması, öğrenme ortamları ile ilgili bilgi sahibi olmayı gerektirmektedir. Bu kitapta 14 farklı informal öğrenme ortamının ilk kez tanıtımı yapılmış ve tarihsel zamandaki gelişimi açıklanmıştır. Daha sonra söz konusu mekanların dünya çapındaki ve ülkemizdeki emsallarinden bahsedilmiş, okul dışı öğrenmede nasıl kullanabileceğine yönelik farklı branşlardan kazanım temelli örnekler verilmiştir. Kitabımızda, her branştan ve düzeyden öğretmen ve öğretmen adayının faydalanabileceği müze, bilim merkezleri gibi okul dışı mekanların bunun yanında çokça yazılmamış sanat atölyeleri, spor merkezleri, sağlık kurum ve kuruluşları gibi ortamlar da bulunmaktadır. Derin bir bilgi birikimi ve alanyazın taraması gerektiren bir çok ince nokta alanında uzman bilim insanları aracılığıyla akıcı bir dille bu kitap için kaleme alınmıştır. Kitabımızın öğretmen yetiştirme programlarındaki, “Okul Dışı Öğrenme Ortamları”, “Fen Öğretiminde Okul Dışı Öğrenme Ortamları” ve “Müze Eğitimi” dersleri için temel kaynak olduğunu düşünüyoruz. Bunun bunun yanında, yine her branştaki öğretmenimizin derslerinde gerçekleştirecekleri uygulamalara da yol gösterici olacaktır.

Etiketler: Okul Dışı Öğrenme Ortamları Arif Altun Pegem Akademi Yayıncılık Pdf oku , Okul Dışı Öğrenme Ortamları Arif Altun Pegem Akademi Yayıncılık Pdf kitap indir, Okul Dışı Öğrenme Ortamları Arif Altun Pegem Akademi Yayıncılık pdf oku ücretsiz, Okul Dışı Öğrenme Ortamları Arif Altun Pegem Akademi Yayıncılık kitap indir ücretsiz, Okul Dışı Öğrenme Ortamları Arif Altun Pegem Akademi Yayıncılık pdf indir yandex, Okul Dışı Öğrenme Ortamları Arif Altun Pegem Akademi Yayıncılık pdf oku özet, Okul Dışı Öğrenme Ortamları Arif Altun Pegem Akademi Yayıncılık kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button