Edebiyat Kitapları

Öksüzler Treni – Christina Baker Kline PDF indir

Öksüzler Treni – Christina Baker Kline, pdf kitap bölümümüzde 2014 senesinde kaleme alınan Öksüzler Treni – Christina Baker Kline kitabını sizlerle paylaştık. Öksüzler Treni – Christina Baker Kline kitabının detayları..

Öksüzler Treni – Christina Baker Kline – Özeti

Öksüzler Treni – Christina Baker Kline

Öksüzler Treni – Christina Baker Kline

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2014
Eklenme: Eylül 9th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 189
Yazar: Christina Baker Kline
31

Bazı zaman içinizdeki çocuk geçmişinizde hapsolur ve siz o çocuğu kurtarmak için tüm umutlara sımsıkı sarılırsınız…

Binlerce çocuk düşünün, ya ailesini hiç tanımamış veya ailesini kaybetmiş. Kimsesiz çocukları düşünün, gülen gözleriyle size bakan. Tek istedikleri sıcak bir yuvayken, tek umutları ise onları bilinmeyen geleceklerine taşıyan Öksüzler Treni’dir.

1929 yılı Amerika’sında Vivian Daly de o trende yolculuk eden çocuklardan yalnızca biridir. Küçük yaşta yaşamın zorluklarıyla karşılaşan Vivian, bir biçimde kaderine yön vermek zorundadır. Bunu gerçekleştirme gücünü de ona nereden geldiğini hatırlatan aile yadigârı kolyesinde bulacaktır…

On yedi yaşındaki Molly Ayer, son şansını da tüketmek üzere olduğunun farkındadır. Ona bakmakla yükümlü olan aileyle arası iyice açılan Molly’nin tek şansı, kamu hizmeti adına doksan bir yaşındaki yaşlı bir kadının çatı katını temizlemeye bağlıdır. Molly bu işi gönülsüzce yapacak olsa da aslında o yaşlı kadınla ne kadar çok ortak yönleri olduğunu yaşayarak öğrenecek ve geçmişte hapsolan ruhlarını özgür bırakma yollarını onunla birlikte keşfedecektir.

Öksüzler Treni ikinci şansları, beklenmedik dostlukları ve bizi kim olduğumuzu keşfetmekten alıkoyan sırları barındıran muhteşem bir roman.

Kimi aileler kendilerine çalışacak bir işçi, kimileri evlat olarak uygun gördükleri çocukları alıyorlar.

  • Kitapta 1929 yılı ile 2011 yılı içinde geçmiş ve yaşanan anlar anlatıyor.  90 yaşındaki Vivien ve 17 yaşındaki Molly’in iki farklı yaşamı var  ama ortak acıyı ailelerin olmaması.Bir tesadüf sonucu yüz yüze geliyorlar ve  Vivian’ın acı dolu yaşamının hikâyesi başlıyor tekrar.

 

  • Hüzün dolu, yoksulluk, binlerce çocuğun sıcak bir yuva bulmak adına oradan oraya savruluşu

 

  • Akıcı bir dil  ile yazılmış, olaylar sizi içine çekiyor ve o anları acı içinde yaşıyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Kızılcık Burnu (Cedar Cove Serisi 4) – Debbie Macomber başlıklı kitabımızda Kızılcık Burnu (Cedar Cove Serisi 4), Kızılcık Burnu (Cedar Cove Serisi 4) ekitap indir ve Kızılcık Burnu (Cedar Cove Serisi 4) ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button