Akademik Kitaplar

Öğretmenliğin Mesleki Değerleri ve Etik Ahmet Katılmış Anı Yayıncılık Pdf indir

Öğretmenliğin Mesleki Değerleri ve Etik Ahmet Katılmış Anı Yayıncılık Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Öğretmenliğin Mesleki Değerleri ve Etik Ahmet Katılmış Anı Yayıncılık Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Anı Yayıncılık aracılığıyla çıkarılan Öğretmenliğin Mesleki Değerleri ve Etik Ahmet Katılmış Anı Yayıncılık Kitabı 416 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Öğretmenliğin Mesleki Değerleri ve Etik Ahmet Katılmış Anı Yayıncılık kitabı 16.00×24.00 cm‘dir. Kasım 2018 nolu ISBN numarasına sahip Öğretmenliğin Mesleki Değerleri ve Etik Ahmet Katılmış Anı Yayıncılık kitabının yazarı Ahmet KatılmışÖğretmenliğin Mesleki Değerleri ve Etik Ahmet Katılmış Anı Yayıncılık PDF indirebilirsiniz. 

Öğretmenliğin Mesleki Değerleri ve Etik Ahmet Katılmış Anı Yayıncılık Kitabı Pdf indir

Tarihin her zamanında kuvvetli toplumlar kuvvetli bireylerden oluşmuştur. Toplumdaki değersiz (değerleri olmayan) bireyler de toplumdaki bozulma ve çürümenin virüsleri gibi olmuştur. Tarihin akışında toplumların yeri mühimdir, ama tarihi yönlendirenler kuvvetli değerlere sahip karizmatik bireylerdir. Bu bireyler kendileri büyük oldukları gibi, elemanı oldukları topluluk ve kültürleri de yüceltmişlerdir. Topluma ve kültüre yeni değerler katmışlardır. Tabi bu değerlerin “değer kazandığı” toplumlar da mühimdir. Değerleri kıymetli kılan, onu yeni yetişenlere özenle aktaran toplumlar gücünü korumuş, bunu yapamayanlar ise hızla bozulmuş ve dağılmışlardır. Değerleri koruyan ve aktaran toplumsal kurumların başında aile ve okul gelmektedir. Tabi din, ekonomik düzen, hukuki düzen, askeri düzen gibi toplumsal ortamlar da çok mühimdir. Bu değer aktarıcı kurumlardan aile, akrabalık ilişkileri, sokak, ekonomik düzen vs. köklü değişiklikler geçirince, hem yeni düzene uygun değerler üretilememiş ve var olanlar yeni düzene uyarlanamamış hem de bu değerlerin yeni yetişenlere kazandırılmasında ciddi aksaklıklar olmuştur.

Aile ve toplum, değer kazandırma işini yapamaz hale gelince, modern toplum okullara değer eğitimi gibi yeni bir görev yüklüyor. Okulun bu değerleri kazandırabilmesi için de öncelikli olarak öğretmenlerin bu değerleri kazanması ve benimsemesi gerekiyor. Ortak insanlık değerleri olduğu gibi, her mesleğin de kendine özgü değer kompozisyonları yer alıyor. Bu eser, öğretmen eğitimi, öğretmenlik mesleğinin değerleri ve bu değerlerin onlara nasıl kazandırılacağı üzerinde bir el kitabı mahiyetinde hazırlanmaya çalışıldı. Her bölüm, değişik üniversitelerde o alanda çalışmalarıyla ön plana çıkmış araştırmacılara yazdırıldı.

Etiketler: Öğretmenliğin Mesleki Değerleri ve Etik Ahmet Katılmış Anı Yayıncılık Pdf oku , Öğretmenliğin Mesleki Değerleri ve Etik Ahmet Katılmış Anı Yayıncılık Pdf kitap indir, Öğretmenliğin Mesleki Değerleri ve Etik Ahmet Katılmış Anı Yayıncılık pdf oku ücretsiz, Öğretmenliğin Mesleki Değerleri ve Etik Ahmet Katılmış Anı Yayıncılık kitap indir ücretsiz, Öğretmenliğin Mesleki Değerleri ve Etik Ahmet Katılmış Anı Yayıncılık pdf indir yandex, Öğretmenliğin Mesleki Değerleri ve Etik Ahmet Katılmış Anı Yayıncılık pdf oku özet, Öğretmenliğin Mesleki Değerleri ve Etik Ahmet Katılmış Anı Yayıncılık kitap özeti. 

 

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button