DGS Kitapları

Netoçka Nezvanova – Dostoyevski PDF indir

Netoçka Nezvanova – Dostoyevski, pdf kitap bölümümüzde Ekim 2016 senesinde kaleme alınan Netoçka Nezvanova – Dostoyevski kitabını sizlerle paylaştık. Netoçka Nezvanova – Dostoyevski kitabının detayları..

Netoçka Nezvanova – Dostoyevski – Özeti

Netoçka Nezvanova – Dostoyevski

Netoçka Nezvanova – Dostoyevski

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Ekim 2016
Eklenme: Ekim 13th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 219
Yazar: Dostoyevski
2.087

Netoçka Nezvanova Dostoyevski’nin yarım kalan ilk büyük roman denemesidir.

Edebiyat sahnesinde belirdikten fazla kısa süre sonra genç Dostoyevski ağabeyine yazdığı 1846 tarihli bir mektupta “büyük bir roman” yazmak istediğini belirtiyordu ve bu niyetle Netoçka Nezvanova üzerinde çalışmaya başladı. 1849 senesinde tutuklanıp Sibirya’ya gönderilmesiyle roman yarım kaldı ve Dostoyevski bir daha bu romana geri dönmedi.

Netoçka Nezvanova, yoksul bir evde çilekeş annesi ve başarısız bir müzisyen olan babasıyla yaşayan Netoçka’nın acıklı çocukluk hikâyesiyle başlar, ilk gençlik ve gençlik anlatılarıyla devam eder.
Yarım kalan bir romanın parçaları olan bu üç hikâyedeki temalar, Dostoyevski’nin sonraki senelerda vereceği büyük eserlerin habercisi gibidir.

“Netoçka Nezvanova, Dostoyevski’nin büyük romanlarındaki ideolojinin ve tekniklerin geliştirildiği bir laboratumevcuttur.”

KONSTANTIN MOCHULSKY

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button