Felsefe Kitapları

Mutluluk Psikolojisi (Stresi Mutluluğa Dönüştürmek) – Nevzat Tarhan PDF indir

Mutluluk Psikolojisi (Stresi Mutluluğa Dönüştürmek) – Nevzat Tarhan, pdf kitap bölümümüzde Mayıs 2018 senesinde kaleme alınan Mutluluk Psikolojisi (Stresi Mutluluğa Dönüştürmek) – Nevzat Tarhan kitabını sizlerle paylaştık. Mutluluk Psikolojisi (Stresi Mutluluğa Dönüştürmek) – Nevzat Tarhan kitabının detayları..

Mutluluk Psikolojisi (Stresi Mutluluğa Dönüştürmek) – Nevzat Tarhan – Özeti

Mutluluk Psikolojisi (Stresi Mutluluğa Dönüştürmek) – Nevzat Tarhan

Mutluluk Psikolojisi (Stresi Mutluluğa Dönüştürmek) – Nevzat Tarhan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Mayıs 2018
Eklenme: Eylül 25th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 184
Yazar: Nevzat Tarhan
2.208

Stres ve zaman yönetiminde; duygu, düşünce ve davranış denetiminde beynimizi doğru kullanırsak, mutlu, başarılı ve nitelikli yaşayabiliriz.

Bu yaşantı bizim vereceğimiz kararlara bağlı olduğuna göre, dünyayı değiştirmek yerine kendimizi değiştirmeye öncelik vermeliyiz.

Bu kitabın amacı, yaygın hastalıklardan pek çoğunun temel kaynağı olan stresi mutluluğa dönüştürmenin püf noktalarını vurgulamaktır.

Bu kitabın amacı,yaygın hastalıklardan pekçoğunun temel kaynağı olan stresi mutluluğa dönüştürmenin püf noktalarını vurgulamaktır..

Bu yaşantı bizim vereceğimiz kararlara bağlı olduğuna göre, dünyayı değiştirmek yerine kendimizi değiştirmeye öncelik vermeliyiz. Bu kitabın amacı, yaygın hastalıklardan pek çoğunun temel kaynağı olan stresi mutluluğa dönüştürmenin püf noktalarını vurgulamaktır.

 Stres AIDSgibi Pek çok hastalığın temelinde yatan stres. tıpkı AIDS virüsü HIV gibi vücudun bağışıklık sisteminin çökmesine neden oluyor. PSKİYATRİST Prof. Dr. Nevzat Tarhan. “Mutluluk Psikolojisi – Stresi Mutluluğa Dönüştürmek” adlı kitabında. stresin ve AIDS’in vücut savunma sisteminde benzer etki yaptığına dikkat çekti.

Tarhan. stresin vücutta bağışıklık sistemini koruyan T hücrelerini üreten “Cytokin” maddesini azalttığını belirti. Aynı etkiyi AIDS hastalığına neden olan HIV virüsünün de yaptığı hatırlatılarak.

bu yolla vücudun bağışıklık sisteminin çöktüğü belirtiliyor. Beyin orkestra şefi Kitabında beyni “orkestra şefi” olarak tanımlayan ve “Orkestra şefinin stresli olması bütün üyelerin hata yapmasına neden olacaktır” diyen Tarhan. stresin beyin kimyasında doğrudan geliştirdiği hastalık belirtilerini ise şöyle anlattı: “Zihin karışıklığı. unutkanlık. dalgınlık. uykusuzluk. aşırı yeme veya iştahsızlık. ağlama. depresif olma. sinirlilik. huzursuzluk.”

Stresin belirtileri Saldırganlık yahut kayıtsızlık, sıkıntı, gerilim hali, sinirlilik, keyifsizlik, durgunlaşma, çökkünlük hali, dinlenmeyle geçmeyen yorgunluk, unutkanlık, huzursuzluk, korkulu rüyalar, karamsarlık, kendini ufak görme, yalnızlık hissi, yersiz suçluluk hissetme… Ve kurtulma yolları Sakin bir insan olun.

Üzülme alışkanlığınızı değiştirin. Güler yüzlü olun. Her şeyin iyi yönüne bakın. Sevgi kapasitenizi geliştirin.

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button